Центральна виборча комісія (ЦВК), спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) в Україні, запрошує студентів і випускників курсу IFES з громадянської освіти «Демократія: від теорії до практики» взяти участь у спеціальній програмі стажування в ЦВК. Метою стажування є ознайомлення молоді з основними засадами діяльності ЦВК, поглиблення знань про нормативно-правову базу щодо організації підготовки і проведення виборів, всеукраїнського і місцевих референдумів, а також щодо забезпечення реалізації та захисту виборчих прав громадян України і прав на участь у референдумах.
Під час стажування в ЦВК стажисти зможуть:
- Познайомитися з організацією роботи Секретаріату ЦВК;
- Дізнатися більше про діяльність відповідних структурних підрозділів та їхню роль в організації підготовки та проведенні виборів та референдумів;
- Долучитися до роботи в одному чи декількох структурних підрозділах Секретаріату ЦВК, зокрема, бути залученим до підготовки відповідних проєктів документів та присутнім на нарадах такого структурного підрозділу, виконувати інші доручення керівників підрозділів відповідно до індивідуального плану стажування;
- Приймати участь в заходах, що організовуються ЦВК, IFES та їх партнерами.
Тривалість стажування: 3 місяці (з 1 березня по 31 травня 2022 року).
Графік роботи: визначається індивідуально з керівниками стажування (не менше 20 годин на тиждень).
Формат: очно у приміщенні ЦВК (м. Київ) з можливістю дистанційного проходження стажування (в разі погіршення епідеміологічної ситуації в Україні).
IFES надасть стипендію відібраним кандидатам для участі в програмі стажування.
В яких підрозділах ЦВК можна проходити стажування?
- Управління організації підготовки та проведення виборів і референдумів;
- Управління комунікації;
- Управління консультативно-методичного забезпечення;
- Юридичне управління.
Стажист зобов’язаний:
- У повному обсязі та своєчасно виконувати завдання, передбачені індивідуальним планом стажування, вказівки та доручення керівників стажування;
- Дотримуватись правил внутрішнього трудового розпорядку ЦВК, етики та культури поведінки;
- Після закінчення стажування підготувати письмовий звіт про виконання індивідуального плану стажування з власними висновками про його організацію та проведення, який засвідчити своїм підписом.
Вимоги до кандидатів для участі у стажуванні:
- Успішне проходження курсу IFES з громадянської освіти «Демократія: від теорії до практики» в рамках навчального плану закладу вищої освіти;
- Громадянство України;
- Володіння державною мовою (володіння англійською мовою вважатиметься додатковою перевагою);
- Не перебувати на посаді державної служби;
- Студенти третього і вище курсів вищих навчальних закладів або які здобули вищу освіту за спеціальностями «Політологія», «Соціологія», «Право», «Міжнародне право», «Міжнародні відносини», «Публічне управління та адміністрування» або інші спеціальності, що безпосередньо пов’язані зі сферою діяльності ЦВК;
- Можливість проходити стажування протягом 3 місяців у вільний від навчання чи роботи час у межах робочого часу Секретаріату ЦВК.
Очікувані навички та компетенції:
- Знання основ ведення службового листування;
- Впевнений користувач ПК (володіння продуктами Microsoft Office, включаючи Word, Excel, PowerPoint і Outlook);
- Можливість швидко переключатись між виконанням різних завдань у задані терміни;
- Здатність виконувати завдання під наглядом керівника;
- Увага до деталей;
- Сильні міжособистісні навички та вміння встановлювати та підтримувати ефективні робочі стосунки з колегами та партнерами;
- Готовність дотримуватися принципів конфіденційності;
- Політична нейтральність (безпосередньо під час виконання завдань);
- Участь у підготовці та проведенні виборів у якості членів комісій, офіційних спостерігачів тощо, вважатиметься додатковою перевагою.
Як долучитися до участі у програмі стажування в ЦВК?
Подати своє резюме та мотиваційний лист українською мовою до 14 лютого 2022 року включно на електронну адресу [email protected] та [email protected]. Відібраних кандидатів на проходження стажування буде запрошено на очну або онлайн співбесіду.
Зарахування на стажування здійснюються на підставі заяви особи, яка має намір пройти стажування, і згоди керівника відповідного структурного підрозділу Секретаріату ЦВК.
За результатами проходження стажування особа отримує довідку про проходження стажування в ЦВК.
Усі кваліфіковані учасники конкурсу будуть розглянуті для участі в стажуванні та не будуть дискриміновані за ознаками інвалідності, статі, віку, сексуальної орієнтації, статевої ідентичності, раси, кольору шкіри, релігії, національного походження, статусу ветерана або будь-якої іншої законодавчо захищеної характеристики. Організатори заохочують людей з інвалідністю та з різноманітних прошарків суспільства подавати заявки на участь в програмі.
Цю програму стажувань організовано Центральною виборчою комісією (ЦВК) спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Міністерства міжнародних справ Канади.
Коментарі