bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Програма залучення громадськості для покращення розуміння відновлюваної енергетики в Україні

Шановні заявники!

Отримувач гранту підготовить та реалізує програму з інформаційно-роз’яснювальної роботи для ключових зацікавлених осіб і груп, включаючи народних депутатів, керівників органів виконавчої влади, неурядових організацій, що працюють у сфері енергетики. 

Основною метою Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ) Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) є зміцнення енергетичної безпеки України. Покращення правового та нормативного середовища у сфері енергетики допоможе Представництву USAID надати підтримку Уряду України та іншим органам влади в досягненні масштабного та стійкого економічного розвитку як важеля підтримки демократії в Україні.

ПЕБ впроваджується компанією Tetra Tech ES, Inc. Від імені ПЕБ Tetra Tech приймає заявки від неурядових організацій для розробки та реалізації програми залучення громадськості для покращення розуміння відновлюваної енергетики в Україні. 

МЕТА

Існує поширене непорозуміння щодо відновлюваної енергетики, яке спостерігається серед громадськості, народних депутатів та осіб, що приймають рішення в Україні. Приклади цього включають:

 • Відновлювана енергія дорога, порівняно з існуючими джерелами електроенергії в країні;
 • Відновлюваною енергією важко управляти через мінливість ВДЕ;
 • Вартість інтегрування відновлюваних джерел енергії висока;
 • Всі області України повинні мати великомасштабні програми розвитку відновлюваних джерел енергії та отримати розподілену частку відновлюваних потужностей;
 • Неможливо розвивати нові потужності з відновлюваних джерел доти не буде вирішена фінансова ситуація з виробниками за «зеленими тарифом»;
 • Квоти для аукціонів на потужність мають бути великими, щоб залучити серйозних учасників торгів.

Ці непорозуміння призводять до опозиції щодо відновлюваної енергетики. Крім цього, вони пов’язані з деякими потенційно несприятливими політичними діями, що включать:

 • Плани проводити аукціони в областях з поганим відновлюваними джерелами, щоб забезпечити політичну неупередженість;
 • Тиск, щоб встановити високі «зелені тарифи» для малих виробників з ВДЕ та високі граничні ціни для аукціонів;
 • Несистематичний підхід до інтеграції виробників з ВДЕ разом з акцентом на високу вартість, швидкі рішення, такі як аукціони на будівництво систем зберігання енергії;
 • Нерозуміння того, що аукціони можна проводити з дуже маленькими квотами на потужність.

Нерозуміння відображає недостатнє поширення доказів про глобальні тенденції та найкращі практики. Крім того, деякі з них є реакцією на той факт, що програма «зелених тарифів» мала структурні проблеми, а програма малих виробників з ВДЕ не враховувала висновки ретельного економічного аналізу. Цим поглядам можна протиставити достовірну, актуальну інформацію про поточні тенденції та найкращі практики.

Метою цього гранту є розробка та реалізація програми залучення громадськості, призначеної для зміни поширених поглядів на підходи до розвитку відновлюваної енергетики в Україні та її переваги. Ця програма буде адресуватись п’яти різним групам зацікавлених сторін: політикам, включаючи народних депутатів, журналістам, неурядовим організаціям, що залучені в роботу в секторі енергетики, міжнародним інвесторам та громадянам України. Робота із залучення громадськості має зосереджуватись на проявах поширеного нерозуміння, яке достовірне трапляється у цих спільнотах.

Креативний підхід до охоплення різних аудиторій має включати різні засоби розповсюдження інформації та створення конструктивного діалогу. Вони включатимуть комбінацію телевізійних оголошень, відео та друкованих статей, прес-конференцій та круглих столів, навчань стислого формату, постів у соціальних мережах і конкурсів, щоб продемонструвати інновації у галузі відновлюваної енергетики та робочій силі України. Програма також висвітлюватиме переваги, пов’язані з додаванням відновлюваної енергії до ОЕС України, включаючи енергетичну незалежність, виконання міжнародних кліматичних зобов’язань, зменшення забруднення та внесок у пом’якшення наслідків кліматичних змін, вигоди для місцевих інвесторів та спільнот стосовно доходів від проєктів, оренди землі та працевлаштування. Програма також висвітлюватиме можливості міжнародного співробітництва щодо розвитку ВДЕ та необхідних елементів програми та реформ сектору енергетики. 

ЦІЛІ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ

Отримувач гранту підготовить та реалізує програму з інформаційно-роз’яснювальної роботи для ключових зацікавлених осіб і груп, включаючи народних депутатів, керівників органів виконавчої влади, неурядових організацій, що працюють у сфері енергетики, та міжнародних інвесторів за допомогою таких заходів. Прохання включити стратегію зменшення наслідків COVID-19 навколо будь-якої діяльності, на яку потенційно можуть вплинути обмеження викликані COVID-19.

 • Розміщення відео та письмових статей у новинних каналах, які використовують енергетична спільнота та політики;
 • Круглі столи з обговоренням конкретної політики, структури програми та технічних тем стосовно належних практик роботи з відновлюваною енергією;
 • Відвідання зацікавленими сторонами майданчиків об’єктів відновлюваної енергетики з метою спостереження за їхньою роботою, спілкування з керівництвом та робочими;
 • Стислий тренінг та курси орієнтації щодо тенденцій та найкращих практик у відновлюваній енергетиці;
 • Заходи із залучення аудиторії, такі як конкурси, щоб продемонструвати українські інновації та рішення у галузі відновлюваної енергетики.

Запропонована діяльність має складатись з етапів, включаючи, а не обмежуючись таким:

 • Точне визначення поширеного неправильного уявлення та поглядів серед ключових зацікавлених осіб щодо відновлюваної енергетики в Україні та за кордоном.
 • Проведення аналізу інформації, в якому точно та з підтверджуваними доказами будуть розглянуті ці погляди.
 • Підготовка робочого плану із залучення громадськості, який буде реалізовуватись впродовж 5-місячного періоду.
 • Реалізація робочого плану.
 • Проведення опитування стосовно того, як здійснені заходи вплинули на зміну у поглядах і знаннях серед цільових зацікавлених сторін.
 • Представлення результатів опитування на консультативній зустрічі із зацікавленими сторонами.

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ

 • Відновлювані джерела енергії мають багато переваг для України, але ці переваги залежать від використання загально доступних належних практик щодо структури аукціонів, розміщення потужностей та розвитку мереж, підходів до інтеграції до мереж за найменшої вартості.
 • Вартість об’єктів відновлюваної енергетики, при належному плануванні та закупівлі, знизить вартість електричної енергії, даючи змогу відійти від залежності від вугільної генерації.
 • Найкращі практики, що використовуються в інших країнах, можна адаптувати до конкретних потреб та умов в Україні.

Більше інформації та умови подання заявок доступні за посиланням:

https://energysecurityua.org/ua/grants/rozrobka-ta-realizatsiia-prohramy-zaluchennia-hromadskosti-dlia-pokrashchennia-rozuminnia-vidnovliuvanoi-enerhetyky-v-ukraini/

А також у вкладенні (RFA-2021-3-RES-UA.zip) до цього оголошення. 

Кінцева дата та час подання заявок: 22 липня 2021 року (23:59 за київським часом)

Цей Запит на подання грантових заявок не зобов’язує Tetra Tech ES, Inc. обирати будь-яку заявку чи оплачувати будь-які витрати, понесені під час підготовки або подання коментарів/пропозицій до заявки.

Заявка подається на ризик заявників.

Всі витрати на підготовку та подання сплачуються за рахунок заявників.

З повагою, 

USAID ПЕБ

Контакти

 • UESPgrants@tetratech.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.