bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Експерт з розробки порядку надання послуг з супроводу пацієнтів з ТБ
20.04.2018

Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України оголошує відкритий конкурс з відбору консультанта – експерта з розробки проекту нормативного документу, що визначає та закріплює зміст базового пакету послуг з супроводу осіб, хворих на туберкульоз та порядок їх надання в рамках програми Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Дедлайн - 3 травня 2018 року.

Більше вакансій у розділі Вакансії

Конкурс оголошується в рамках гранту Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні «Прискорити темпи зменшення рівня захворюваності на туберкульоз та ВІЛ за рахунок забезпечення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики і лікування туберкульозу та МРТБ, шляхом розширення доказової медичної профілактики, діагностики та лікування ВІЛ та створення стійкої та життєздатної системи охорони здоров'я»

Загальні цілі

Відповідно до взятих Україною зобов’язань щодо комплексного фінансування відповіді на виклики щодо соціально небезпечних захворювань та з метою реалізації Стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, в тому числі хіміорезистентного, та ВІЛ-інфекції/СНІДУ на період до 2020 року (розпорядження КМУ від 22.03.2017 №248-р), було розроблено план забезпечення стійкості програм протидії ВІЛ та туберкульозу в контексті переходу до фінансування за рахунок внутрішніх ресурсів – державного та місцевих бюджетів (далі – План 20-50-80).

Розроблений план переходу передбачає розробку дієвих механізмів та поступовий перехід до державного фінансування протягом наступних трьох років, у тому числі пілотування механізмів фінансування та імплементації вищезазначених програм у 2018 році в окремих регіонах/містах України.

Одним із ключових завдань Плану 20-50-80 є розробка та затвердження, з залученням представників спільнот, міжнародних організацій та широкого кола експертів нормативно-правових актів, які б визначали зміст, обсяг та порядок надання послуг з профілактики, догляду та підтримки ВІЛ та ТБ, та закладали правове підґрунтя для фінансування відповідних заходів, що в результаті, забезпечить сталість відповіді на епідемії ВІЛ та ТБ в рамках розбудови системи громадського здоров’я в Україні.

Термін виконання робіт – до 8 червня 2018 року

Очікуваний результат

Проект Порядку надання послуг з супроводу осіб, хворих на ТБ, підготовлений відповідно до вимог нормотворчої діяльності та практик нормативного регулювання Міністерства охорони здоров’я України.

Цільова аудиторія Порядку

Установи, що формують систему закладів охорони здоров’я, лікувальні заклади всіх рівнів, неурядові організації, органи місцевого самоврядування, громадські об’єднання.

Кінцеві бенефіціари Порядку

Сервіс-провайдери, пацієнти, хворі на ТБ та їх близьке оточення, загальне населення України.

Кваліфікаційні вимоги:

1. Вища освіта;

2. Досвід роботи у сфері протидії туберкульозу, надання послуг, пов’язаних з ТБ формування державної соціальної політики або організації медичної допомоги;

3. Досвід роботи з розробки нормативно-правової документації, стандартизуючих, операційних, інструктивних та інших матеріалів для прийняття стратегічних рішень;

4. Знання українських та міжнародних рекомендацій, нормативних документів, пов’язаних із наданням медичних та соціальних послуг у зв’язку з ТБ;

5. Гарне знання ділової української мови, вимог діловодства.

Учасник конкурсу має підтвердити кваліфікацію та відповідність встановленим критеріям відбору спеціалістів документально (копіями відповідних документів).

Вимоги та обов’язки

Під час розробки Порядку надання профілактичних послуг експерт (консультант) повинен:

1. Проаналізувати чинне законодавство та визначити тип документу, затвердження якого найбільш прийнятне для досягнення цілей та відповідає компетенції МОЗ України щодо нормотворчості (можливість затвердження наказом МОЗ України)

2. Провести консультації з представниками надавачів послуг щодо лікування туберкульозу (організаційна підтримка проведення додаткових консультацій надається Центром)

Документ повинен базуватись на та відповідати:

1. Концепції розвитку системи громадського здоров’я, схваленої Розпорядженням КМУ від 30 листопада 2016 року № 1002-р;

2. Стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, в тому числі хіміорезистентного, та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року, схваленої Розпорядженням КМУ від 22 березня 2017 року № 248-р;

3. Міжнародним та національним рекомендаціям та галузевим стандартам;

4. Чинному законодавству України.

Обов’язкові компоненти Порядку

І. Визначення «базового пакету послуг з супроводу осіб, хворих на ТБ», який буде використовуватись для проведення розрахунків та формування національних програм, та повинен включати:

1. Забезпечення супроводу пацієнтів з чутливим ТБ та надання ДОТ на амбулаторному етапі лікування:

a. щоденна доставка препаратів клієнту, контроль їх прийому до 6 місяців та мотиваційне консультування з метою формування прихильності до лікування

b. забезпечення ефективного супроводу лікування, в тому числі супровід з метою отримання супутніх медичних  та інших послуг, що впливають на результат

c. оцінка ризиків відриву від лікування та їх мінімізація

d. профілактика ТБ серед близького оточення та супровід дотримання інфекційного контролю на амбулаторному етапі

2. Забезпечення супроводу пацієнтів з мультирезистентним ТБ та надання ДОТ на амбулаторному етапі лікування

a. щоденна доставка препаратів клієнту, контроль їх прийому до 15 місяців та мотиваційне консультування з метою формування прихильності до лікування

b. забезпечення ефективного супроводу лікування, в тому числі супровід з метою отримання супутніх медичних  та інших послуг, що впливають на результат

c. оцінка ризиків відриву від лікування та їх мінімізація

d. профілактика ТБ серед близького оточення та супровід дотримання інфекційного контролю на амбулаторному етапі

ІІ. Опис змісту, в тому числі базові кваліфікаційні вимоги до надавачів послуг, людські ресурси, необхідні для організації, об’єм та періодичність послуг, рекомендовані кількості витратних та супровідних матеріалів, на базі якого можна проводити тарифікацію та розрахунок вартості послуг, що входять до базового пакету.

ІІІ. Визначення переліку послуг (без детального опису), надання яких заохочується компліментарно до базового пакету послуг за рахунок інших джерел фінансування, в тому числі місцевих бюджетів, коштів міжнародної технічної допомоги, благодійників тощо.

ІV. Визначення та короткий опис базових моделей та алгоритмів надання послуг, в тому числі амбулаторні моделі, з використанням сучасних методів комунікації тощо та ефективних способів перенаправлення, інтеграції та забезпечення континууму надання послуг.

V. Визначення ключових вимог до провайдерів, їх представників, організаційного забезпечення та можливостей залучення широкого кола надавачів послуг.

VІ. Визначення ключових індикаторів ефективності програм та механізмів їх моніторингу.

VІІ. Визначення механізмів фінансування, що базується на результатах: виплата фінансового заохочення (стимулів) за результат успішного лікування ТБ надавачам послуг та мотивація клієнтів окремих категорій.

Резюме мають бути надіслані електронною поштою на адресу: [email protected] з копією на [email protected] (у полі «тема» вкажіть: «39-2018 Експерт з розробки порядку надання послуг з супроводу пацієнтів з ТБ»).

Термін подання документів – до 3 травня 2018 року, реєстрація документів завершується о 18:00. За результатами відбору успішні кандидати будуть запрошені до подальшої співпраці.

Джерело

Контакти

  • Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України
  • [email protected]
  • [email protected]
  • +380 44 425 43 54
  • https://phc.org.ua/
  • 04071 м. Київ вулиця Ярославська 41

Коментарі

Сергій Дворник   2221 день тому   #  

test comment 1412

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.