bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Роботи на користь Україні: діти створили технологічних помічників для відновлення наших міст
10.01.2024

Минулої осені у Дніпрі відбувся безкоштовний курс з робототехніки VEX Roboweek. Діти й підлітки мали можливість спробувати свої сили у програмуванні роботів на базі американських конструкторів VEX Robotics. Їхня особливість і ключова відмінність полягає у тому, що вони прості у використанні. З ними дітям, які жодного разу не проєктували робота, вдається це зробити з першого разу завдяки простому інтерфейсу платформи для програмування і деталям самого конструктора: вони великі за розміром і легкі, а тому збірка займає набагато менше часу.  

Захід присвятили темі технологічної реконструкції міста. Учасники запрограмували робота, який перевозив ліки до лікарні, рятував людей та тварин, підіймав повалені дерева, розчищав каміння з проїжджої частини на спеціальному майданчику, що імітує справжнє місто. І якщо діти повністю поринули в ігрову реальність, то їхнім батькам тема заходу відгукнулася болем у серці, адже відображає реальну проблему – необхідність відновлення українських міст, зруйнованих війною.  

“Я мрію створити роботів, які замінять рятувальників і збережуть життя не тільки постраждалим, але й людям, які гинуть надаючи допомогу іншим”, – ділиться 12-річний Макар з Дніпра, який вже також має досить чітке розуміння про те, як робототехніка може допомогти вирішити важливі питання. 

12-річний Макар з Дніпра

Робототехніка – складний і водночас цікавий вид технічної творчості, тому перед тим, як приборкати власного робота, учасники курсу пройшли навчання. Курс завершився змаганнями серед учасників, приємними подарунками і дипломами за участь від організаторів заходу ГО «Асоціація Ноосфера».  

“Наразі я дуже захоплена робототехнікою. Саме програмувала робота вперше, адже до цього я стикалась тільки з LEGO. Мрію у майбутньому за допомогою робототехніки створити такий будильник, який все ж зможе мене розбудити”, – ділиться враженнями про VEX Roboweek 11-річна Ганна з Кременчука Полтавської області.  

11-річна Ганна з Кременчука

 

***

Загалом до STEM-курсу долучилися 36 учасників. Це оптимальна кількість дітей для подібних заходів. Розділившись по групах їм легше працювати, а вчителю – доносити кожному важливу інформацію. Крім проєктування, прототипування та програмування учасникам також вдалося відточити і вдосконалити й інші навички: роботі в команді й налагодження комунікації з іншими, адже в змаганнях їм необхідно було розподілятися по ролях, таких як лідер, драйвер тощо.  

Це вже другий VEX Roboweek, який проходить в Дніпрі. Перший відбувся у жовтні 2022 в рамках Європейського  тижня кодування й ініціативи Meet and Code. Тоді діти віком від 6 до 12 років в рамках курсу навчалися програмувати робота-спірографа, який намалював листівки для наших військових. 

 

ГО «Асоціація Ноосфера» – неприбуткова громадська організація, заснована Максом Поляковим для науково-дослідних і освітніх цілей. Місія Noosphere – стимулювати відкриття, використання і поширення наукових знань, а також інтерес суспільства і бізнесу до науки. Серед відомих ініціатив організації: мережа інноваційних лабораторій Noosphere Engineering School, фестиваль робототехніки BestRoboFest, конкурс інженерних стартапів Vernadsky Challenge і конкурс дитячих космічних малюнків Noosphere Space Art Challenge. 

Макс Поляков – співзасновник ГО «Асоціація Ноосфера», керуючий партнер інвестиційного фонду Noosphere Ventures, бізнесмен із досвідом у сфері космічних та IT технологій, інженерії. Меценат. Доктор економічних наук. Власник 10+ патентів. Послідовник ідей Володимира Вернадського, візіонер космічного майбутнього України. 

 

Meet and Code – європейська ініціатива, мета якої популяризувати новітні технології, а також привернути увагу дітей і молоді до переваг цифрового світу. Ініціатива фінансується SAP та Amazon і реалізується Haus des Stiftens gGmbH та TechSoup Europe спільно з мережевими партнерами в багатьох країнах. Ресурсний центр ГУРТ є мережевим партнером в Україні, TechSoup Україна

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.