bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Роботи для підтримки захисників: у Дніпрі пройшов всеєвропейський тиждень програмування
05.12.2022

Насамперед, ГУРТ висловлює щиру подяку громадським організаціям, які попри всі виклики війни та намагання росіян знищити енергетичну систему в Україні, організували і провели цифрові події для дітей і молоді, охопивши західні, центральні, північні й навіть деякі східні та південні регіони нашої країни. Ви - незламні! 

***

Враховуючи безпекові ризики, цьогоріч ми обмежились 85 ідеями заходів, які в рамках ініціативи Meet and Сode  були запропоновані 38 українськими ОГС. У подіях найрізноманітнішого напрямку - від перших кроків у веб-розробці і знайомства з віртуальною реальністю до практичного освоєння БпЛА та конструюванню роботів - взяли участь біля 1500 дітей, підлітків та молоді українських громад.

Про одну з таких подій докладніше розповідають організатори, наші багаторічні партнери - громадська організація “Асоціація Ноосфера”

24-27 жовтня у дніпровській лабораторії робототехніки Noosphere Engineering School пройшов спеціалізований безкоштовний STEM-курс для дітей VEX Robo Week. 25 учасників курсу вивчали основи програмування, проєктували і конструювали роботів, здатних виконувати найрізноманітніші задачі. 

Протягом чотирьох днів хлопці й дівчата віком від 6 до 12 років практикувались у створенні роботів-танцівників, роботів, які можуть проходити лабіринти і перешкоди у вигляді слаломів, і навіть здійснювати доставку за заданим маршрутом. Разом з менторами діти навчились основам алгоритмізації, програмуванню на мові Scratch, а також роботі в команді. Навчання відбувалось на базі конструкторів VEX 123 і VEX GO. VEX 123 і VEX GO є частиною американської робототехнічної системи VEX, яка пропонує освітню платформу і робототехнічні конструктори для навчання і змагань та є дуже популярною в США і країнах Європи. 

Серед завдань юних робототехніків було й таке – зібрати робота-спірографа, який створює красиві спіральні візерунки. За допомогою таких роботів діти розмалювали 50 листівок, які організатори передадуть бійцям ЗСУ та ТРО. “Дякую за спокійний день і можливість навчатись новому”,  – такий зворушливий текст розміщено на листівках.  

Дати дітлахам можливість опановувати нові навички, а також спілкуватись, переключати увагу від важкої буденності на цікаві заняття – саме так визначають мету курсу організатори, ГО “Асоціація Ноосфера”. “Зараз, як ніколи, для українських дітей важливий процес навчання. А командний формат і акцентування на досягненні успіху  (що якраз характерно для робототехніки, адже результат тут не є відкладеним у часі) посилюють їхній інтерес, вони починають більше концентрувати увагу на точному виконанні задачі. Звісно, надзвичайно важливою для дітей була і можливість долучитись до підтримки наших захисників”, – Тетяна Ковальова, головна викладачка  курсу, спеціалістка з VEX-робототехніки. 

“Наша велика мрія – продемонструвати світові, що українці талановиті в усьому. Учасники з України вже ставали переможцями і призерами міжнародних змагань з робототехніки. Але не у VEX робототехніці, з цим напрямом у нас мало знайомі. Тому цією ініціативою ми ще й знайомимо юних українських винахідників з передовими практиками сфери”, – керівниця соціальних проєктів Noosphere Ольга Зима. 

STEM-курс VEX RoboWeek проходив у рамках тижня програмування ЄС та ініціативи Meet and Code. Локальним організатором заходу є ГО «Асоціація Ноосфера», яка за підтримки свого засновника, підприємця і мецената Макса Полякова, вже не перший рік популяризує в Україні STEM заходи й проєкти. Серед ініціатив Noosphere – “перезавантаження” Дніпровського планетарію, масштабні фестивалі з робототехніки, конкурси інженерних та космічних стартапів. 

 

***

Ініціатива Meet and Code реалізовується організаціями SAP, Haus des Stiftens gGmbH, TechSoup Europe спільно з  мережевими партнерами в різних країнах. Ресурсний центр ГУРТ є мережевим партнером в Україні, TechSoup Україна.   

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.