bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Історія успіху ГСД «Почуй мене»: групи самодопомоги для підлітків мають бути динамічним і цікавими
19.02.2016

ГУРТ пропонує вам ознайомитися із наступною історією успіху випускниці Четвертої всеукраїнської школи самодопомоги, яку впроваджував Ресурсний центр ГУРТ у співпраці з БРГО «Життя без шкідливих звичок». Цього разу про свої досягнення розповіла засновниця групи самодопомоги «Почуй мене» Галина Хомюк

***

Після участі у Всеукраїнській школі самодопомоги в мене виникла ідея створити групу самодопомоги для підлітків під назвою «Почуй мене». Її цільовою групою стали учні 7-8 класів СШ №24 у м. Київ. Кількість учасників сягає до 15 осіб. Метою ГСД є ознайомити учасників із можливим альтернативним (ненасильницьким) шляхом вирішення конфлікту, створити безпечне середовище для «програвання» конфліктної ситуації, що сприятиме кращому розумінню себе та оточуючих.

У листопаді ми разом із колегою провели першу групу самодопомоги із сьомими класами на тему дружби. Завдяки цьому я ще раз зрозуміла, наскільки важливо починати будь-які зміни із освіти й підростаючого покоління. Не змінивши більшості в цій сфері, майбутнє видається дуже примарним.

До створення групи самодопомоги для підлітків треба ставитися відповідально, оскільки, перш за все, робота в групі повинна бути динамічною та цікавою, без лекцій і настанов, тому я використовувала багато ігор, в тому числі рухливих.

Недоліки проведення групи самодопомоги саме для підлітків полягають у тому, що діти дуже зайняті, бо майже всі займаються після шкільних занять у гуртках і секціях, тому знайти час для відвідування групи не так вже й легко, треба ретельно обговорювати й погоджувати це з класним керівником. Хоча великий плюс у тому, що зустрічі відбуваються в школі.

У такій роботі мене надихає, що де б і з ким би я не проводила схожі зустрічі, учасники мають величезне бажання брати участь у таких заняттях, їхні радісні посмішки та світлі очі в процесі відкриття себе та інших, вдячність і запрошення продовжувати далі.

Все інше можуть сказати анонімні відгуки дітей, які найкраще показують, що їм подобається та чого вони хотіли б від таких занять у групах самодопомоги:

«Мені сподобалося усе, було досить цікаво, ми дізнавалися більше один про одного й вислуховували інших, вчилися розуміти і співпрацювати один із одним. Наступного разу я б хотіла, щоб була інша тема, але не менш цікава, щоб було більше спілкування між нами, відкритості, щоб були легші запитання, щоб ми могли відвертіше спілкуватися, щоб було більше колективних праць, щоб ми більше здружилися».

«Сподобалися цікаві та захоплюючі вправи, у яких ми змогли відритися і дізнатися більше про своїх товаришів. Під час наступної зустрічі я б хотіла відрити щось нове для себе».

«Мені найбільше сподобалося, як ми грали в різні цікаві ігри та говорили про філософію, як ми відкривалися один для одного».

Ми продовжуватимемо будувати діалог та краще розуміти один одного, будуть вправи на командоутворення, на теми свободи й важливого в нашому житті. Наступним разом із дітьми в занятті візьмуть участь класні керівники інших шкіл – група буде дитячо-доросла.

Контакти

Коментарі

Тетяна Хохленко   3013 днів тому   #  

Молодці!!! Майбутніх успіхів вам!!!

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.