bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Богдан Дорошенко: «Мій бізнес не заради грошей. Це потреба громади»
05.10.2015

Ми продовжуємо публікувати історії успіху підприємців, підтриманих Ресурсним центром ГУРТ у 2014-2015 роках. Цього разу мова йтиме про Богдана Дорошенка та його спортзал «Стимул». Богдан став переможцем проекту «Розвиток малого підприємництва в сільських громадах України», що впроваджувався Ресурсним центром ГУРТ за фінансової підтримки Фонду «Монсанто».

***

Коли Богдан Дорошенко створював свій спортзал «Стимул» , ним керувало велике бажання допомогти брату. Сьогодні тренажерна зала без перебільшення допомагає всьому селу.

Богдан Дорошенко приїхав на ГУРТ Бізнес Кемп лише з десятком фотографій, але зібрав біля свого стенду багатьох охочих послухати його історію успіху. Як виявилося, своє знайомство зі спортом він пов’язує із випадком, що трапився ще в дитинстві. Тоді Богдан навчався в молодшій школі, і нахабний старшокласник насмілився його образити. Як і годиться, хлопець пожалівся батькові, але той, замість того, щоб розібратися із кривдником сина самостійно, взяв Богдана за руку і відвів на спортмайданчик. «Оце, сину, твій захист!», – почув тоді малий від тата. З того часу у житті Богдана спорт займає одне з центральних місць. Адже, як каже сам підприємець, він гартує й дисциплінує.

Але хто знає, як би склалося життя, аби не біда, що трапилася з молодшим сином сім’ї Дорошенків, що в підлітковому віці потрапив у аварію й набув інвалідності. Богдан не міг стояти осторонь того, що трапилося з братом, не хотів дати Володимиру замкнутися в собі, навпаки, спонукав його до розвитку та самолікування. Так народився непоборний стимул, завдяки якому у селі Верхнячка, що на Черкащині, з’явився однойменний тренажерний зал.

У прагненні побороти сімейну трагедію Богдан не забув і про інтереси громади. Він здавна хотів зайняти молодь, аби не гуляла без діла. Також намагався урізноманітнити дозвілля  інших сільських жителів, адже вік і стать заняттю спортом не перешкода. «Це був не бізнес, і робилося це не заради грошей, – зізнається спортсмен-підприємець. – Це була необхідність для нашої громади».

Для створення залу, здавалося, були всі передумови. Навіть приміщення знайшлося. Однак Богдан і досі згадує, якими складними виявилися бюрократичні моменти щодо отримання необхідної документації на його використання.

Починати завжди нелегко. Спочатку зал був зовсім пустим. «Ми несли, що могли, з дому, – розповідає Богдан Дорошенко. – Самотужки виготовляли штанги, інше приладдя, шукали тренажери». Основною ідеєю, що рухала всю справу, стало залучення до здорового способу життя всіх небайдужих до спорту. Богдан та його однодумці хотіли зробити професійний спортзал, де, окрім фізичних навантажень, можна було отримати пораду тренера. Акцент ставили на індивідуальному підході до кожного.

Третина всього села були потенційними клієнтами Богданового залу, але далеко не всі наважувалися прийти. З часом, коли звістка про «Стимул» розлетілася не тільки рідним селом, людей побільшало. Творці майданчика піклувалися про те, щоб у тренажерному залі панували невимушеність і комфорт.

Сьогодні «Стимул» відвідують більше шістдесяти дорослих та дітей. За довгі роки існування спортивна зала розширилася, збагатилася та урізноманітнилася, з’явилися професіонали-інструктори з важкої атлетики, боксу, фітнесу, східних єдиноборств.

Постійний рух вперед зробив «Стимул» найкращим у районі, адже подібні спортивні майданчики є хіба що у Черкасах. Здавалося, звичайна сільська «тренажерка» стала чи не головним осередком місцевого дозвілля.

У стінах «Стимулу» вже виховали покоління чемпіонів. Серед них Володимир  Дорошенко, Богдан та Настя Івахненки й інші призери та учасники всеукраїнських і європейських змагань.

Слухаючи Богдана, не віриться, що до знайомства з ГУРТом та проектом  «Розвиток малого підприємництва в сільських громадах України», він ніколи не просив допомоги – з дитинства звик досягати всього самотужки. Тренінги та грантова підтримка, за словами підприємця-початківця, подарувала його ідеї «друге дихання». У «Стимулу» відбулося ніби нове народження, з’явилося ще більше наснаги та бажання постійних змін на краще. «До знайомства з ГУРТом ми були дещо ізольовані, – каже Богдан Дорошенко. – Самі розумієте, село, віддаленість від району, низький рівень поінформованості. Але з часом розуміння того, що треба «відкриватися», контактувати, шукати, не просто з’явилося, воно стало подальшим провідником нашої діяльності».

Звісно, до тепер у «Стимулу» залишаються проблеми, але вони суто побутові і, за словами головного натхненника і тренера, з допомогою небайдужих людей легко вирішуються. Сьогодні «Стимул» має конкретні завдання, вирішення яких не за горами. Пріоритетом є поліпшення умов, зокрема, заміна старого покриття даху, створення душових кабін і постійний діалог та контакти з усіма, хто зацікавлений у співпраці. До Верхнячки вже приїздять тренери з району, планується проведення на базі залу спортивних змагань. У перспективі також об’єднання зі школою.

Аудіо-версію історії успіху слухайте на ГУРТрадіо.

Над історією успіху працювали учасники ГУРТрадіо Кемпу Михайло Ломоносов та Оксана Гуцол

Хочете ефективніше розвивати свій бізнес? КористуйтесяДовідником підприємця на порталі ГУРТ

Проект «Розвиток малого підприємництва в сільських громадах України» покликаний активізувати підприємницький та лідерський потенціал у мешканців сільських громад Кіровоградської, Черкаської, Житомирської, Київської областей. Проект впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за фінансової підтримки Фонду «Монсанто».

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.