Hacklab — це не просто громадська майстерня, а справжній клуб для винахідників, де люди з різних галузей можуть реалізовувати свої ідеї, вчитися один у одного та працювати над власними проектами. Розташована на 200 квадратних метрах, майстерня оснащена всім необхідним для технічної та творчої роботи — від 3D-принтерів до столярних і зварювальних станцій, а також обладнанням для металообробки. Hacklab існує вже понад 10 років на волонтерських засадах.
Фото з архіву Hacklab
Володимир Бабій, координатор освітніх програм ГО «Hacklab», розповідає: «Ми працюємо на основі членських внесків і волонтерської допомоги, тому кожен ресурс для нас на вагу золота. І саме тому ми дуже вдячні за підтримку, яку отримали через TechSoup. Це дійсно значно покращило нашу роботу.»
Одним з інструментів, що необхідний багатьом резидентам для роботи, є програма Fusion 360 — інструмент для моделювання 3D-об'єктів, який широко використовується в майстерні для розробки деталей для 3D-друку і фрезерування. Безплатна версія має обмежений функціонал, що може створювати труднощі для резидентів, які регулярно працюють з цією програмою. Однак завдяки сервісу TechSoup, майстерня змогла отримати повну версію програми.
Пан Володимир ділиться: «Коли ми дізналися, що через TechSoup можна отримати повну версію Fusion 360 за зниженою ціною, це стало для нас справжнім порятунком. Тепер наші резиденти можуть працювати з усіма функціями програми і розробляти деталі для своїх проектів на новому рівні.»
Фото з архіву Hacklab
Крім того, важливою складовою внутрішньої організації клубу є використання корпоративного месенджера Slack для комунікації та моніторингу кількості учасників клубу. Отримати повний доступ до цієї платформи також стало можливим завдяки підтримці TechSoup.
Володимир Бабій зазначає: «Для організації, яка функціонує на базі членських внесків та не має постійного фінансування, такий доступ до ефективних інструментів — безцінний ресурс.»
Фото з архіву Hacklab
Завдяки своїй відкритості, Hacklab став справжнім осередком для інженерів, дизайнерів, художників і тих, хто прагне навчитися новому. У клубі не лише розробляють проекти для особистих потреб, а й активно створюють вироби для потреб оборони України. Інструменти та технології, які вони використовують, дозволяють клубу залишатися центром підтримки винахідництва та сприяти розвитку сучасних технологій на місцевому рівні.
***
Програма технологічної підтримки неприбуткових організацій України TechSoup Україна відкриває нові можливості використання ІКТ для підвищення ефективності суспільно-корисних ініціатив. TechSoup Україна впроваджується Ресурсним центром ГУРТ з 2016 року. За цей час українські неприбуткові організації отримали пільгове програмне забезпечення на суму понад 4 мільйони доларів. Каталог доступного для українських неприбуткових організацій пільгового програмного забезпечення забезпечує усі основні управлінські та комунікаційні потреби. Пам’ятайте, використання ліцензійного програмного забезпечення отриманого на пільгових умовах через TechSoup Україна – це завжди ВИГОДА, БЕЗПЕКА та ЕФЕКТИВНІСТЬ. Зареєструйте свою організацію на платформі TechSoup Україна і користуйтеся усіма перевагами пільгового програмного забезпечення від провідних світових виробників!
Читайте більше історій на порталі ГУРТ
Матеріал підготувала Юлія Котелевська
Коментарі