bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Що буде з районами Волині через 10 років?
13.04.2010

Сьогодні існує багато проблем на місцях. Одна з найбільших - неузгодженість дій чиновників. Дедалі більше помітно, що гідної заміни старшому пострадянському поколінню управлінців так і немає. Кожен з нинішніх керманичів – особистість. І що тут додати? Адже в основі своїй «стара школа» – люди працьовиті й талановиті. Тільки між собою їм буває важко домовитись. Власне для запобігання розбрату і застосовуються підходи стратегічного планування. Зрештою, це допоможе й інвесторів залучити, й мешканців активізувати задля вирішення різного роду проблем.

З чим тут стратегію їдять? Від часів здобуття Незалежності стратегічне планування є досить популярним на території України. Цей інструментарій застосовують як маленькі міста на периферії районів, так і великі багатомільйонники. Адже наявність у території стратегії її розвитку надає переваги при залученні інвестицій. Вона також згуртовує мешканців громади, покращує методики управління. Словом, скоро без стратегії буде уже геть ніяк.

Стратегія розвитку території чи територіальної громади – це документ, який складається з двох частини. Перша – аналітична, містить глибинну інформацію про регіон, певні умовиводи щодо помітних тенденцій в тому чи іншому напрямі. Сюди включають і аналіз становища регіону, і прогнозовані тенденції його розвитку у співвідношенні розвитку прилеглих територій, а подекуди й країни в цілому.

Друга частина документу містить уже стратегічні напрями розвитку: бачення, мету, стратегічні і тактичні цілі, операційні задачі, бюджет. Власне виконання та досягнення цих пріоритетів й стане основним завданням на поставлений період 7-10-15 років.

Допомагаємо побачити майбутнє. Саме з цією метою Північно-західний регіональний центр інноваційного розвитку протягом десяти місяців працював над розробкою стратегічного плану розвитку Локачинського району на 2010-2020 роки. Рішенням сесії районної ради були створені відповідні комітети: економічний, екологічний та соціально-гуманітарний. Активно допомагала в розробці плану стратегічного розвитку і молодіжна громадська організація з міста Нововолинська, котра має багатий досвід реалізації проектів допомоги громадам. Завідувач сектору регіональної інноваційної інфраструктури ДБУ «ПЗРЦІР» Богдана Коханюк та голова правління МГО «Перспектива» Борис Карпус провели ряд робочих зустрічей, фокус-груп, тренінгів та презентацій. Відбулося широке обговорення стратегії району.

Зрештою, це дало результат. Адже «План стратегічного розвитку Локачинського району на 2010 -2020 роки» був одноголосно прийнятий і затверджений 30 березня 2010 року на сесії Локачинської районної ради.

«Криза дала нам шанс озирнутися довкола і визначити напрями руху в подальшому. Тепер лишається тільки планомірно, наполегливо та консолідовано працювати, - каже голова Локачинської районної ради Микола Усік. - Саме тому ми багато часу витратили на підготовку, дискусії та залучення широкого кола активних громадян району до розробки й написання стратегічного плану розвитку. Сьогодні район розуміє, що на основі цього документу можна отримати доступ до європейських та міжнародних ресурсів. Також тепер зможемо уникнути небажаних дискусій щодо того де будувати дорогу першою, а де другою. Все тепер прописано у стратегії: розвиток туризму, інфраструктури, сільського господарства тощо. Плануємо залучати інвесторів

Показовим було й те, що на цій сесії було внесено змінити до штатного розпису. Тепер у структурі районної ради є відділ із реалізації стратегії, проектної діяльності та розвитку інфраструктури та комунального майна.

Вигідне партнерство. «Розробка стратегічного плану – лише початок довготривалого процесу, пов’язаного з вдосконаленням управління громадою, - зазначає директор Північно-західного регіонального центру інноваційного розвитку Олександр Бабій. - Змістовним результатом стратегічного планування стануть зміни в організації управління, а саме: створення нових ринків, диверсифікація виробництва, проектування і створення нових потужностей, ліквідація нерентабельних виробництв, злиття і придбання фірм, розробка нових продуктів, перерозподіл повноважень та відповідальності. Зрештою, якщо громади цікавляться питаннями стратегічного планування, то ми завжди відкриті до партнерства

Для створення стратегії розвитку вашого регіону звертайтеся:

ДБУ «ПЗРЦІР»: м.Луцьк, вул. Винниченка, 67, тел. 097 583 4575

МГО «Перспектива»: м. Нововолинськ, б-р Шевченка, 7, тел. 097 255 1999

 

Контакти

  • Борис Карпус
  • МГО “Перспектива” (м.Нововолинськ,Волинська обл.)
  • [email protected]
  • (03344) 313-35

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.