bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Open call на літні майстерні з публічної історії «Recall, Reflect, Retell»
05.06.2024

 
Повномасштабну російсько-українську війну називають найбільш задокументованою. За її перебігом можна стежити з будь-якого куточку світу. А тому про неї пишуть навіть ті, хто погано уявляє не тільки український контекст, а й де точно розташована Україна.
 
Часто у центрі таких дискусій – не тільки сучасність, але й минуле України. Ми пропонуємо поглянути на цю велику історію як на сукупність індивідуальних історій різних людей, не завжди задокументованих та осмислених. Як переживали катастрофічні події ХХ століття наші сім’ї, наші однолітки? Як це впливає на нас нині? І що про цю війну, свій теперішній чи історичний досвід, хотіли б сказати саме ви?
 
Які теми залишаються поза офіційним висвітленням? До яких явищ, подій чи місцевостей вам хочеться привернути більше уваги? Які питання вас турбують?
 
Якою історією ви хочете поділитися?
 
Про все це ми будемо розмірковувати під час літніх майстерень ʼRecall, Reflect, Retellʼ — спільного проєкту Асоціації меморіалів Гестапокеллер та Августашахт (Оснабрюк, Німеччина) та громадської організації «Після тиші” (Львів, Україна). Обидві організації працюють із памʼяттю про травматичну історію ХХ століття та документують досвіди українців в умовах масового насильства.
Проєкт реалізується за підтримки благодійної організації ʼterre des hommes Deutschlandʼ.
 
Упродовж першого тижня під час воркшопів, дискусій, екскурсій та кінопереглядів ми будемо говорити про осмислення та опрацювання травматичного минулого і сьогодення.
Під час другого тижня, за менторської підтримки, учасниці та учасники зможуть фіналізувати власні проєкти. Згодом вони будуть презентовані на спільній віртуальній виставці: https://recallreflectretell.org
Робоча мова – українська.
 
Запрошуємо до участі молодь від 18 до 25 років, яка цікавиться публічною історією та займається сторітелінгом у будь-якому форматі (документальні тексти, фото, відео, комікси, пісні, тіктоки тощо).
 
Перша майстерня відбудеться 15-21 липня 2024 року на Поділлі. Тих, хто фіналізуватиме свої проєкти, ми запросимо до участі у другій майстерні, яка відбудеться 19-25 серпня 2024 року в Карпатах.
Дедлайн подання заявки — 17 червня 2024 року, результати відбору — 24 червня 2024 року. Заповнити заявку.
 
Організатори покривають транспортні витрати в межах України та забезпечують проживанням і харчуванням.
 
З питаннями звертайтеся до координаторки проєкту — Ліза Сівєц, [email protected]

Контакти

  • https://www.instagram.com/aftersilencengo/

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.