bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Відкрито реєстрацію на третій набір Школи театру пригноблених
01.03.2024

Україна та українки/-ці як ніколи потребують просторів безпеки та довіри, прийняття досвіду кожної та кожного, відчуття співтворчості та перегляду власних опор у важкий час повномасштабної війни в країні. Методика театру пригноблених через програвання, святкування помилок, тілесність може створювати такі простори.

Громадська організація “Театр змін”  у партнерстві зі співзасновницями Школи театру пригноблених запускає третій набір до нашої Школи.

Театр пригноблених — система вправ, ігор та технік, що заснована бразильським режисером Аугусто Боалем у 60-х роках 20-го століття для створення можливостей діалогу, критичної рефлексії та активного пошуку рішень у громаді. Більше про методику читайте за тут.

Цілі школи:

1) виростити практик_инь театру пригноблених в громадах, які через методику можуть трансформувати конфлікти у своїй громаді, будувати діалог та піднімати питання, пов’язані з проблемами дискримінації та пригноблення в Україні; 

2) сприяти соціальній згуртованості громади, розвитку творчого потенціалу учасників/-ць через просування практики методики театру пригноблених в Україні;

3) створити майданчик для обміну досвідом між джокерками та людьми, які хочуть опанувати методику.

Саме тому ми шукаємо представників/ниць таких громад, які мають бажання та бачення конкретних змін та тих, хто розділяє ключові цінності театру пригноблених: діалог, ненасильство та права людини. Якщо це про вас, подавайте заявку за посиланням - до 31 березня включно.

Школа містить 4 модулі:

  1. Теоретичний: три онлайн-читання та обговорення текстів Аугусто Боаля, Пауло Фрейре та сучасних практик_инь методики з вивчення філософії театру пригноблених (2 години, раз на тиждень, платформа Zoom) з 10-го квітня 

  2. Практичний: перша 4-денна школа офлайн - 22-26 травня (перший та останній день заїзду та виїзду та півдня навчання)

  3. Менторство: п’ять 1,5 годинних сесій менторства від однієї з джокерок, яка вела школу. Обов’язкове проведення майстерні з форум-театру у парі з менторкою — червень — жовтень 2024 рік.

  4. Підсумкова зустріч: її зміст формуватимемо на основі запитів та практики учениць/-ів - листопад 2024-й р. де вручимо сертифікати про участь у Школі.

Що дає Школа людині та громаді?

Школа театру пригноблених стала моїм персональним Гоґвортсом, де диво неминуче переплітається з реальністю.Незалежно від віку я порадила би енергійним та завзятим громадським активіст_кам спробувати себе у цій активності, бо форум-театр не просто надає нові можливості та перспективи розвитку й роботи. Але поза тим якісно міняє світогляд, ставлення до навколишнього й самої себе.”, —  ділиться Ольга Лебедєва, джокерка випускниця другого набору Школи.

Кількість місць обмежена — лише відібрані учасники/ці отримають лист підтвердження з подробицями школи не пізніше 5 квітня. Усі хто пройде відбір, отримають доступ до методичних матеріалів та запрошення на три онлайн-читання, які є обов’язковою умовою участі в подальших модулях

Проживання і харчування та навчальні матеріали забезпечують організатори. 

Кожен учасник та учасниця самостійно сплачують витрати на проїзд до місця проведення школи під час ІІ модулю та організаційний внесок у розмірі 2000 гривень. У разі виникнення фінансових труднощів щодо оплати внеску, будь ласка, зверніться до організаторок  для узгодження вашої конкретної ситуації, яку ми обов’язково вирішимо.З усіх питань щодо Школи звертайтеся до Яни Салахової - 0973618379

***

Співзасновницями та джокерками школи є Яна Салахова, Владислава Крижна, Алла Мельничук, Аня На, Лариса Головко та Наталія Тітійова.

Школа проводиться в рамках проєкту «Зміцнення потенціалу громадянського суспільства задля ненасильницької трансформації конфліктів у місцевих громадах» підтриманого KurveWustrow – Centre for Training and Networking in Nonviolent Action

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.