Мета тренінгу: підвищити спроможність місцевих лідерів розробляти та реалізовувати проекти, спрямовані на розвиток як місцевих організацій, так і громад в яких вони функціонують.
Тренінги проводяться на базі громади смт. Гриців Шепетівського району Хмельницької області. З 1998 року в Грицеві впроваджується Програма розвитку сільської громади. За цей час були створені і успішно працюють громадські організації від рівня ініціативної групи до обласного і міжнародного www.grytsiv.km.ua, www.staravolyn.org.ua .
З 2007 року тут почали готувати Волонтерів для сільських громад України www.volcorps.org.ua . І так поступово, крок за кроком, із нікому невідомого і безперспективного Гриців перетворився на ресурсний центр, своєрідний університет, для сільських громад України.
Саме тут кожен місцевий лідер може побачити реальні результати від навчання і вміння розробляти і реалізовувати проекти. Тут вам допоможуть відібрати саме ті ідеї, які вписуються в ретельно продуману і далекоглядну стратегію вашої громади.
Отже, кожна громада має шанс стати успішною! Усе має початися з ВАС – місцевого лідера! Тренінг має 4 одноденні модулі, які тісно пов’язані між собою, але можуть використовуватися учасниками окремо.
Модуль 1. Знайомство з досвідом. Це одноденний семінар-екскурсія по громаді. Знайомство з людьми і організаціями, які уже реалізували по кілька проектів і постійно працюють над удосконаленням методики та прийомів стратегічного планування, менеджменту проектів та залучення ресурсів.
Модуль 2. Теорія проектів. День буде повністю присвячений теорії розробки проектів: формулювання цілі, завдань, заходів; вивчення основ складання бюджету та оцінки ризиків; моніторинг та оцінка результатів, забезпечення сталості проекту після впровадження. Цей день буде присвячений виключно теорії і підведе базу для наступних двох днів.
Модуль 3. Майстер-клас з розробки проектних пропозицій. Кожен учасник майстер-класу буде мати можливість отримати безпосередню консультацію експерта для визначення мети, завдання та заходів свого місцевого проекту. За тематикою проектів учасники можуть звернутися, крім місцевої бібліотеки, в різні організації Грицева і ближче познайомитися із специфічними проектами.
Наприклад, щодо сільського туризму – в Кластер «Оберіг», щодо навчальних програм для молоді – в Шкільний Євроклуб, щодо проектів зі стратегічного планування розвитку громад – до Фонду «Стара Волинь», щодо проектів з енергозбереження – до ГО «Альтернатива» і т.д. Крім того, можуть бути задіяні і інші державні та приватні організації в залежності від потреб учасників.
Модуль 4. Залучення ресурсів до реалізації. Під час модулю учасники познайомляться з заповідями успішного фандрейзингу і розроблять власні стратегії і плани залучення ресурсів.
Організатори забезпечать доступом до інтернету та технічними засобами, щоб пошук можливих джерел фінансування був якомога більш ефективним.
Отже, кожен модуль є абсолютно самостійним, але передбачає певну попередню підготовку і зусилля від учасників. Якщо ви вибрали варіант, коли хочете пройти усі чотири модулі підряд, зробіть всього 1 крок – надішліть запит у вільній формі на адресу організаторів [email protected] .
Коли таких запитів набереться 20, вас попросять зробити авансовий внесок на участь (50 грн), який буде гарантувати ваш приїзд, або відшкодує організаційні витрати в разі, якщо ви відмовитеся.
Кількість учасників повного тренінгу від 10 до 20 учасників. Заохочуються місцеві організатори. Участь організатора групи 20 учасників – безкоштовна, 10 учасників – 50%.
Під час навчання будуть забезпечені перерви на каву і надано час для обіду. Вартість участі в 4-ри денному тренінгу (без проживання і харчування) – 279 грн. з кожного учасника.
Проживання і харчування забезпечується Кластером Сільського Туризму «Оберіг» і ви можете замовити індивідуально (тел. 03840 34993 [email protected]) .
Якщо ви вирішили взяти участь лише в одному дні навчання – вам доведеться так само надіслати заявку і вказати в ній ваше зацікавлення і досвід.
Потім більше поспілкуватися з організаторами і визначитися в якому модулі вам краще взяти участь з огляду на ваш досвід і очікування. Участь в одноденному семінарі – 99 грн.
Участь у дводенному семінарі (два модулі підряд) –179 грн.
Участь у триденному семінарі (три модулі підряд) – 249 грн.
Вказані суми не включають проживання та харчування учасників і можуть змінюватися в залежності від рівня інфляції в країні, креативності організаторів та здатності учасників до самоорганізації ;).
Коментарі