Коли: 26 червня з 16:00 до 17:00
Де: онлайн в Google Meet
Спікерки:
• Христина Шабат, експертка з прав дитини, керівниця Центру гідності дитини УКУ
• Олена Шульга, менеджерка освітньої програми для підлітків «План.Дій», керівниця ГО «Про.Про.Лаб».
Чому це потрібно сьогодні?
Сучасний світ сповнений ризиками. Війни, пандемії, стихійні лиха, кіберзагрози… Це реальність, життя в якій потребує захисту. Поряд із глобальними загрозами існують особисті конфлікти. І якщо дорослі більш готові подбати про свою фізичну та психологічну безпеку, то дітям цей захист можемо забезпечити лише ми. Одним із інструментів для цього є Політика безпеки.
Що таке Політика безпеки для дітей?
Це внутрішній документ організації, установи або окремої команди, яка взаємодіє з дітьми та молоддю. Політика описує дії спільноти, що сприяють добробуту та захисту учасників, які проводять час в організації, беруть участь в її заходах або вплив на яких має діяльність цієї спільноти. Документ також повинен мати план швидкого реагування на випадок небезпечних ситуацій.
На вебінарі ви дізнаєтесь про…
• Переваги впровадження політики безпеки — у школі, закладі неформальної освіти, дитячому таборі та інших проєктах за участі дітей та підлітків;
• Політика безпеки у воєнний час — на чому робити акценти;
• Що треба визначити перш ніж писати документ;
• Які бувають формати безпекових політик;
• Практичні поради, іноземні та українські кейси.
Детально розглянемо приклад Політики безпеки, розроблений у межах освітньої програми з відбудови для підлітків «План.Дій».
Олена Шульга:
«Навіть до 24-го лютого 2022 року у нас таких Політик не мали більшість організацій, що працюють із дітьми та молоддю. Дехто досі обмежується правилами технічної безпеки або усними домовленостями. Тож у межах нашої навчальної програми ми вирішили розробили актуальну в умовах війни Політику для захисту школярів. Наш досвід може стати в нагоді навчальним закладам, громадським організаціям та іншим проєктам для дітей».
Для кого:
• Представникам організацій, які працюють з дітьми та молоддю;
• Учителям і директорам навчальних закладів;
• Молодіжним та соцпрацівникам;
• Організаторам воркшопів, тренінгів, таборів та інших проєктів і публічних подій для дітей і підлітків.
Христина Шабат:
«Коли ми говоримо про політику безпеки та захисту дітей, варто пам’ятати: в центрі має бути дитина, а не організація чи персонал. Цим документом ми завжди діємо в найкращих інтересах дитини. Організація повинна знати, де, як і коли вона впливає на дітей, хто відповідальний за виконання положень політики, як реагувати на порушення її норм».
Участь у вебінарі безкоштовна.
Реєструйтесь за посиланням і залишайте свої питання. Відповіді експертки озвучуть під час ефіру.
Усім зареєстрованим учасникам ми надішлемо посилання на Google Meet.
Подія проходить за підтримки NGO Resource Centre у межах освітньої програми з відбудови для підлітків «План.Дій». Політику безпеки та захисту дітей розроблено за фінансової підтримки NGO Resource Centre. Зміст Політики є винятковою відповідальністю ГО «Про.Про.Лаб» і не обов’язково відображає погляди NGO Resource Centre.
Коментарі