bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Проєкт «До розвитку громад через успіх креативних проєктів» (Херсонська область)

Головна мета проєкту: налагодити співпрацю між представниками місцевого самоврядування та культурних і креативних індустрій Херсонщини через розробку спільних проєктів, покликаних розкрити креативний потенціал громад. 

Для чого громадам розвивати креативний потенціал?

Креативні індустрії з кожним роком нарощують питому вагу у ВВП більшості розвинутих країн. Цей сектор щороку зростає, а фахівці називають його вагомою складовою економіки майбутнього. 

В Україні креативні індустрії включають візуальне мистецтво, сценічне мистецтво, видавничу діяльність, дизайн, моду, IT, аудіовізуальне мистецтво, архітектуру, рекламу, бібліотеки, архіви та музеї, народні художні промисли. Згідно зі статистикою, креативні індустрії складають близько 4,2% згенерованої доданої вартості та забезпечують роботою понад 360 000 українців. 

Креативність – вже давно не лише про творче вираження та мистецтво, а з кожним роком все більше – про економічний розвиток. Ми переконані, що Україна має великі шанси для економічного зростання у разі розвитку креативних індустрій не лише у великих містах, а й у менших населених пунктах. Невеликі громади спроможні швидше, а іноді й ефективніше об’єднати креативних мешканців, а реалізовані проєкти можуть стати не лише новим культурним надбанням громади, а й створити нові робочі місця та популяризувати громаду.

Для участі у програмі будуть відібрані 5 територіальних громад із Херсонської області, які: 

●   готові сформувати для участі в програмі команду в складі: 2 спеціалісти громади, 2-3 представники креативних індустрій (це можуть бути організатори культурних заходів (фестивалів, конкурсів), IT-спеціалісти, фахівці з реклами та PR, дизайнери, фотографи, керівники бібліотек, народних домів, культурних центрів, представники народних промислів та інші представники креативних індустрій). Обов’язковою умовою є присутність у команді представника бізнесу, що представляє креативний сектор; 

●    будуть спроможні залучити до діалогу представників креативних індустрій своєї громади;

●   зможуть забезпечити делегованих фахівців громади відповідним технічним обладнанням (комп’ютер, вебкамера, мікрофон, Інтернет);

Асоціація Креативних Індустрій України та Програма «U-LEAD з Європою» запрошують громади Херсонщини до участі у проєкті «До розвитку громад через успіх креативних проєктів». Це проєкт для громад Херсонщини, в якому представники місцевого самоврядування та креативних індустрій пройдуть шлях від ідеї спільного проєкту до створення заявки на отримання фінансування. Прийом заявок триває до 21:00 04 лютого 2022 року.

Перевага буде надана тим громадам, які мають ідею проєкту яку хочуть реалізувати спільно за участі представників місцевого самоврядування та культурних і креативних індустрій.

Що отримають громади-учасниці?

  • аналіз креативного потенціалу своєї громади (лютий-березень 2022);

  • участь у навчальній програмі, що допоможе сформувати ідею спільного проєкту (березень-травень 2022);

  • експертну підтримку у написанні заявок для подання на фінансування (травень-червень 2022);

  • промоцію проєктів Асоціацією та можливість налагодження контактів із членами Асоціації. 

Усі заходи відбуватимуться виключно онлайн і є безкоштовними для учасників.

Для конкурсного відбору просимо заповнити форму реєстрації (ЗАВАНТАЖИТИ) та надіслати на адресу [email protected] до 21:00 4 лютого 2022 року. В темі листа, будь ласка, вкажіть «назва громади заявка До розвитку громад через успіх креативних проєктів»

Детальніше із проєктом можна ознайомитися на вебсторінці: https://ciau.org.ua/hromada/

Довідково:

Проєкт «До розвитку громад через успіх креативних проєктів» впроваджується Асоціацією Креативних Індустрій України (CIAU) за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Це перший проєкт CIAU в рамках ініціативи Креативні Громади України.

Асоціація Креативних індустрій України (CIAU) – неприбуткова організація, яка створює продукти та надає послуги, що спрямовані на розвиток креативних індустрій в Україні та популяризацію українських креаторів та їх проєктів в Україні та світі. 

Програма для України з розширення прав та можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС  та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією. U-LEAD сприяє прозорому підзвітному багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Контакти

  • Контактна особа - Карина Борзаківська-Балюк
  • Проєктна менеджерка «До розвитку громад через успіх креативних проєктів»
  • + 380 98 927 20 91
  •  [email protected]
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.