bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Онлайн-курс «Громадські технології для людей з інвалідністю»
07.01.2022

Євроінтеграційний курс України вимагає широкого залучення людей з інвалідністю до участі у суспільному житті, реалізації їхніх прав як громадян країни. Одним із інструментів участі людей з інвалідністю у прискоренні соціальних змін для вирішення таких проблем, як бар’єрне середовище, низький рівень соціального захисту осіб з інвалідністю, дискримінація у процесі працевлаштування та подальшої роботи є громадські технології.

Громадські технології (civic tech) - створені громадянами IT-рішення, які включають такі сервіси, як: електронна петиція, громадський бюджет, краудфандинг (громадське фінансування), краудсорсинг (технологія для вирішення проблем за допомогою використання ресурсів великої кількості людей), електронне консультування, картування.

На жаль, більшість людей з інвалідністю, у тому числі з порушенням слуху, займає пасивну позицію щодо вивчення та впровадження громадських технологій через відсутність підтримки в практичному використанні інформації про дані технології.

Саме тому, 2 грудня 2021 року на Освітній онлайн-платформі Zrozumilo!, створеній Фондом Східна Європа стартувало навчання на онлайн-курсі з перекладом на українську жестову мову «Громадські технології для людей з інвалідністю». Ведуча курсу – телеведуча Марічка Падалко. 

В рамках проходження даного курсу Громадська організація Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді  «Паросток” відкриває другий набір активістів та лідерів організацій громадянського суспільства (ОГС) осіб з інвалідністю, зокрема представників УТОГ з різних регіонів України для участі в онлайн-практикумах для підвищення рівня їхніх знань щодо використання громадських технологій для задоволення потреб людей з інвалідністю, а також поширення знань про ці технології у своїх ОГС.

Перевагою навчання на онлайн-практикумі є отримання зворотного зв’язку від експерток-тренерок та проходження навчання з упором на формування практичних навичок з вивчення та використання інструментів civic tech. Також онлан –практикуми буде спрямовано на навчання менторів і менторок  з ОГС осіб з інвалідністю щодо відпрацювання в них навичок подальшої менторської діяльності щодо вивчення та використання інструментів civic tech людьми з інвалідністю в їхніх ОГС на основі вищезазначеного онлайн курсу.

Тренерки-експерти онлайн-практикуму:

Наталія Зубар - голова правління Інформаційного центру «Майдан Моніторинг», IT-фахівчиня, фахівчиня з інформаційних технологій і соціальних мереж, провідниця тренінгів з інформаційної безпеки в Україні, featured in WikiLeaks, SorosLeaks and Oliver Stone’s propaganda piece “Revealing Ukraine”. Харків

Оксана Яцюк - голова ради Подільського центру соціальних технологій, тренерка з багаторічним досвідом, громадська активістка, адміністраторка ФБ-сторінки «Вижити в мережі». Використовує громадські технології з 2014 року.

Дати навчання другого онлайн-практикуму –17, 18 та 19 січня. Навчання буде відбуватися з 14 по 17 годину на платформі Zoom. 

Тож запрошуємо Вас заповнити заявку до 14 січня включно. 

Подати заявку: https://forms.gle/NZK8eR6HrFV78udx6 

Матеріал підготовлено Громадською організацією Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді  «Паросток” у межах  проєкту «Ключ до змін - технології civic tech на допомогу людям з інвалідністю»  за підтримки проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом. Думки авторів, викладені у цьому матеріалі, можуть не співпадати з позицією грантонадавачів.

 



Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.