Фонд Інновацій та Розвитку Україна за підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation (Project of the German Marshall Fund) розпочинає набір на навчальний курс «АНТИшкола громадського детектива».
Найкращі експерти країни з Києва, Одеси, Харкова та Черкас навчать виявляти, розслідувати та повідомляти про корупцію.
Випускники навчального курсу отримають сертифікати і можливість самостійно провести розслідування на платформі WikiInvestigation.
“Це вже друга Антишкола, яка стартує у вересні. Перший курс ми провели у червні. Тоді заявки подали майже 150 кандидатів, а за результатами проходження курсу сертифікати отримали 43 учасники”, - зазначила директор Фонду Інновацій та Розвитку-Україна Людмила Євсєєнко.
Курс триватиме місяць і складатиметься з чотирьох модулів, що проходитимуть щосереди (1 раз на тиждень) з 12:00 до 14:00. Кожен модуль складатиметься з двох вебінарів.
ПЛАН НАВЧАННЯ для другої “АНТИшколи громадського детектива”:
1 МОДУЛЬ 8 вересня 2021 року:
12:00 - Як виявити та проаналізувати корупційне правопорушення на місцевому рівні. Методи збору інформації: OSINT, офіційні джерела інформації, відкриті реєстри та бази даних України (лектор А. Чемерис).
13:00 - Юридична кваліфікація корупційного правопорушення в Україні (лектор А. Арахамія).
2 МОДУЛЬ 15 вересня 2021 року:
12:00 - Доступ до публічної інформації: складання запиту, терміни виконання запиту, оскарження ненадання відповіді. Яка різниця між запитом і зверненням. (лектор О. Мельниченко)
13:00 - Корупційні правопорушення: конфлікт інтересів у депутатів місцевих рад та декларування (лектор М. Ніколаєва).
3 МОДУЛЬ 22 вересня 2021 року:
12:00 - Інструменти локальної демократії: загальні збори, органи самоорганізації населення, електронні петиції, консультаційно-дорадчі органи, громадські слухання, місцеві ініціативи, доступ до засідань колегіальних органів, бюджет участі, звернення громадян тощо (лектор В . Феофілова).
13:00 - Корупційні правопорушення при публічних закупівлях та при оренді державного і комунального майна (лектор О. Волошин).
4 МОДУЛЬ 29 вересня 2021 року:
12:00 - Викривачі корупції як ефективний інструмент боротьби з корупцією на місцевому рівні. Заява про корупційний злочин або корупційне правопорушення (лектор Л. Арахамія).
13:00 - Чому важливо розслідувати корупційні правопорушення: корупційні розслідування, що змінили Україну та світ, та видатні міжнародні практики громадського контролю (лектор О. Мельниченко).
Щоб податися на навчання, потрібно заповнити анкету: https://forms.gle/kaHZwh9rfEDAJ3rU9
Коментарі