Тактичний урбанізм, партизанський урбанізм, або DIY-урбанізм (від англ. «do it yourself» – «зроби власноруч») – це альтернативний підхід у сфері міського розвитку: швидкі, дешеві перетворення, що змінюють простір та адаптують його до сучасних викликів і реальних запитів громади. Простота, економність, гнучкість і доступність його принципів стимулюють появу унікальних «низових» ініціатив і нових змін, що спричиняють нові ініціативи й нові зміни.
У час світової економічної кризи, спаду виробництва і припинення масштабних проєктів, тактичний урбанізм по всьому світу значно набрав сили. Сьогодні його визнають як важливий і цінний спосіб побудови і перетворення публічних просторів, районів і міст. У багатьох містах такий підхід став системним і використовується муніципалітетами для апробації теорій і рішень перед капітальними проєктами.
Громадська організація “Еко Місто Чернігів” у партнерстві з Національним університетом “Чернігівська політехніка” розпочинає реалізацію проєкту “Простір DIY” за підтримки Українського культурного фонду.
Основна мета проєкту «Простір DIY» – переосмислити та осучаснити кампус Національного університету «Чернігівська політехніка» інструментами співучасного проєктування, тактичного урбанізму і вуличного мистецтва задля створення на його основі креативного хабу.
Учасники проєкту зможуть:
1. Пройти навчання «Школа DIY», що складатиметься з вебінарів, екскурсій, партисипативного дослідження, архітектурної резиденції і тематичних воркшопів.
2. Наповнити територію кампусу об’єктами громадської інфраструктури (навігація, лекторій, зони для відпочинку), арт-об’єктами (мурал, графіті, галерея під відкритим небом) і, як результат, багатьма креативними сценаріїями для можливого використання простору.
3. Отримати досвід з організації та проведення публічних заходів, включаючи дводенний фестиваль, із залученням громади Чернігова.
Період реалізації проєкту: червень-жовтень 2021 року.
Ставай учасником проєкту якщо ти з числа студентів м. Чернігова, які навчаються за спеціальністю «Дизайн середовища», «Архітектура та містобудування» та / або міський активіст(-ка) у сфері урбаністики, дизайну, ландшафтного дизайну, вуличного мистецтва віком від 18 до 35 років.
До участі будуть відібрані 20 учасників та учасниць.
Участь у проєкті безкоштовна. ГО “Еко Місто Чернігів” забезпечує всі необхідні витрати в межах реалізації проєкту.
Анкета для участі: https://forms.gle/sUpBMH1CawWgzoM36
Відбір триває до 23:59 04 липня 2021 року. У разі питань та пропозицій звертайтесь до Сергія Забари – координатора проєкту, [email protected]
Коментарі