bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Фотомайстерня важливих історій

У всіх нас є свої асоціації з Україною, демократією та активізмом. Також вони є у наших друзів з-за кордону: українська кухня і наш борщ, феєричні виступи України на Євробаченні та одна з наймилозвучніших мов світу. А ще є війна, Чорнобиль та корупція. Але Україна – це також про багато іншого. Ми впевнені, що у твоїй сім’ї чи спільноті, селі чи місті, школі чи університеті, є історії, про які варто знати світові. І ми допоможемо тобі їх знайти та розказати.

Зображення та історії – це потужні інструменти, оволодівши якими, можна досягати значного впливу та підсилювати важливі соціальні рухи. Фотомайстерня важливих історій – це інтенсивний онлайн-воркшоп, де ти навчишся робити продумані фотографії на свій смартфон чи фотокамеру та будувати за допомогою них історії, що залишаться в пам’яті надовго. Поговоримо про все: від того, як підібрати правильне освітлення, до того, як передати атмосферу історії. Ти отримаєш базове розуміння того, що таке візуальний сторітелінг, фотографія та публічні комунікації. Крім того, ти дізнаєшся більше про роль фотографії у активізмі, громадянському суспільстві та побудові спільноти. Протягом восьми днів ти працюватимеш разом з досвідченим фотографом Сергієм Коровайним та створиш власну фотоісторію про свою спільноту.

Ми оберемо 15 учасників та учасниць, разом з якими пліч-о-пліч пройдемо шлях від ідеї фотопроекту до його реалізації та презентації. Долучившись до програми, ти:

 • отримаєш конкретні навички фотографії та візуального сторітелінгу під менторством досвідченого фотографа Сергія Коровайного;
 • створиш та презентуєш власну фотоісторію, яка стане частиною виставкової програми Молодіжного дому (під твоїм авторством);
 • дізнаєшся з перших вуст про життя і роботу данського фотографа Ніколая Лінареса та його переможну світлину з демонстрації Black Lives Matter;
 • матимеш змогу розказати і показати всьому світу про те, що таке Україна;
 • отримаєш декілька інших сюрпризів, про які ми поки тобі не розкажемо :)

Подавай заявку, якщо:

 • ти навчаєшся в університеті або старших класах школи;
 • ти любиш фотографувати (і хочеш навчитися робити це більш професійно);
 • тобі цікава тема активізму, громадянського суспільства та промоції України;
 • у тебе є смартфон з камерою та стабільний інтернет для участі у воркшопі.

Як і коли?

 • воркшоп триватиме онлайн з 5 по 12 липня;
 • 5-9 липня лекційна частина проходитиме з 10:00 до 13:30, а решта часу відводиться на виконання практичних завдань;
 • 10 та 11 липня проходитимуть індивідуальні консультації з Сергієм;
 • 12 липня – презентація проектів.

Дедлайн реєстрації: 24 червня, 23:59.

Подавай заявку ось тут.

Усі кандидати і кандидатки отримають лист про результати відбору до 28 червня.


Сергій Коровайний – документаліст, який працює на перетині фотографії, відео та віртуальної реальності. У 2017 році він став стипендіатом програми ім. Фулбрайта та закінчив магістерську програму з візуальних комунікацій в Сіракузькому університеті, Нью-Йорк, США. Як фотограф та відеограф Сергій співпрацював з Financial Times, Radio Free Europe, Society, Astana Times, Bird in Flight, Ukraїner, Reporters, ОБСЄ, ООН та ін. Водночас він працював над власними документальними історіями. Став другим режисером документального проекту в віртуальній реальності Aftermath VR: Euromaidan про найтрагічніші події Революції Гідності. В 2018 році приєднався до The Gate Agency. Переможець Fresh Eyes 2020 від GUP Magazine.

Ніколай Лінарес – данський фотожурналіст, який живе і працює в Копенгагені. Він навчався в Данській школі журналістики, а потім працював на різних проектах для національних та міжнародних видань. Ніколай отримав чимало нагород за найкращі фотографії, серед яких «Найкраще новинне фото Данії» (News Photo Of The Year) з демонстрації Black Lives Matter.

Контакти

 • Roman Tyshchenko
 •  rt@danishculture.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.