bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Тренінг для громадських організацій з Донецької, Запорізької та Луганської областей

Український Жіночий Фонд (УЖФ) має багаторічний досвід впровадження методології Мобілізація громад для розширення можливостей (Community Mobilization for Empowerment, CME) у понад 50 громадах Донецької, Луганської та Запорізької областей. Методика довела свою ефективність у подоланні нерівності і дискримінації, залученні членів місцевих громад до процесів прийняття рішень щодо надання послуг, розвитку на місцевому рівні та відновлення й забезпечення безпеки громади, а також вирішенню ситуацій, в яких вразливі групи жінок і чоловіків стикаються з численними формами дискримінації.

УЖФ спільно зі структурою ООН Жінки успішно впроваджує методологію Мобілізації в рамках Програми ООН із відновлення і розбудови миру в східних регіонах України, що реалізується ООН Жінки, ПРООН, Фондом ООН у галузі народонаселення і ФАО за фінансової підтримки Європейського Союзу, Міністерства закордонних справ Норвегії та Міністерства закордонних справ Данії.

В основі методології СМЕ лежать принципи дотримання прав людини і ґендерної рівності, а тому цей процес допомагає боротися  з проявами дискримінації та демонструє переваги відкритості до потреб різних соціальних груп. Таким чином, підхід СМЕ пропонує покрокову інструкцію,  яка дозволяє мобілізувати всіх громадян – жінок і чоловіків – дати їм можливість висловити свою думку і сприяє тому, щоб місцеві органи влади приймали рішення з урахуванням принципів дотримання прав людини і ґендерної рівності.

За результатами застосування методики Мобілізації громад для розширення можливостей було охоплено 53 громади із зазначених областей,  створено  понад 200 груп самодопомоги, зареєстровано 54 громадські організації, реалізовано 96 грантових ініціатив. Залучені до мобілізації жінки стали помітними на рівні прийняття рішення в своїх громадах: двоє стали Головами ОТГ, двоє – заступницями мерів,  більше 30 осіб стали депутатками місцевого та районного рівнів, 10 осіб отримали управлінські посади. Представниці вразливих груп населення, посиливши себе через навчання, увійшли в різні дорадчі органи в своїх територіальних громадах: місцеві гендерні координаційні ради, робочі групи з безпеки та соціальної згуртованості, робочі групи з гендерного бюджетування, робочі групи з розробки, впровадження та моніторингу Стратегій розвитку громад, робочі групи з розробки локальних Планів дій (планів заходів) щодо виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» тощо.  Гендерні профілі громад, розроблені створеними групами самодопомоги, стали фундаментом для планування діяльності не тільки самих груп самодопомоги, але й місцевої влади як в малих, так і великих населених пунктах.

Сьогодні реформа децентралізації передбачає, що новостворені ТГ візьмуть на себе функції планування політик, формування бюджету, визначення та задоволення потреб членів місцевих громад, надання їм необхідних послуг. Процес мобілізації допомагає вразливим жінкам і чоловікам розуміти свої права, розбудовувати власний потенціал, посилювати зв’язки з іншими членами громади і визначати пріоритетні заходи, що сприятимуть дотриманню їхніх прав.

Позитивні результати спонукають нас ділитися набутим досвідом і напрацюваннями з іншими громадськими організаціями з цільових областей задля посилення ефекту через синергію та спільні дії.   

Мета тренінгу: надати учасникам та учасницям інформацію про методологію СМЕ, сприяти оволодінню інструментами мобілізації спільнот для посилення сталого розвитку самих організацій та ефективного розвитку громад, з якими вони працюють.  

Проведення дводенних тренінгів з передачі методології СМЕ та відвідування громад, в яких застосовувалася методика, заплановано на липень 2021 року (вказані дати є попередніми і можуть змінюватися):

5 - 7.07.2021  для Донецької області

13 - 15.07.2021 для Луганської області

20 - 22.07.2021 для Запорізької області

Учасники тренінгу:  громадські організації Донецької, Луганської та Запорізької областей, що займаються питаннями розвитку громад та спираються на цінності прав людини і гендерної рівності у своїй діяльності. Мають досвід роботи не менше 3 років.

Відбір на участь в тренінгу відбуватиметься на конкурсних засадах. На тренінг буде запрошено по 3 громадські організації з кожної області. 

Вимоги до організації-учасниці:

  • Обов’язкова участь у тренінгу командою з 3-4 осіб (можлива участь 1 тренера/тренерки, з яким/якою організація співпрацює на постійній основі)
  • Участь у повному навчальному циклі, який складається з 2 тренінгових днів та додатково навчального візиту у громаду (півдня)
  • Бажання застосовувати набуті знання у своїй роботі.    

Участь у тренінгу є безкоштовною.  

Кінцевий термін реєстрації – 18 червня 2021 року за посиланням https://forms.gle/SV9n7HA45efR2p1C9

В разі запитань прохання звертатись до Тетяни Литвинової, координаторки Проєкту від Українського Жіночого Фонду на електронну адресу t.lytvynova@uwf.org.ua 

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.