bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Майстер-клас із аналізу даних про реєстрацію автомобілів в Україні за допомогою Python

“Teксти” у межах проєкту USAID/UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS” запрошують приєднатись до двогодинного майстер-класу з аналізу даних мовою програмування Python на прикладі даних про реєстрацію автомобілів в Україні.
 
Дані про реєстрацію транспортних засобів – один із найякісніших наборів відкритих даних, який оприлюднюється Міністерством внутрішніх справ України. Набір даних допомагає зрозуміти тенденції автомобільного ринку в Україні. Державі ці дані дають змогу краще формувати політику, здійснювати моніторинг результативності рішень в автомобільній сфері. Наприклад, моніторити, як впливають владні рішення на придбання електрокарів українцями та чи збільшується їх частка, або який комерційний автотранспорт обирає український бізнес.
Для бізнесу ці дані дають змогу аналізувати ринок навіть на рівні окремого населеного пункту і відповідно реагувати на зміни. Маркетологи ж отримують цінну інформацію про автомобільні уподобання українців.
Громадянам ці дані дають змогу зрозуміти, скільки вже “проголосували гаманцем” за ту чи іншу модель або марку автомобіля, чи дійсно автомобіль користується попитом і, відповідно, чи легко для нього знайти запчастини та профільне СТО.
 
В 2017 році Texty.org.ua на основі цього набору даних створили аналітичний інструмент “Перша реєстрація автомобілів в Україні” https://texty.org.ua/cars/ .
Під час майстер-класу ми за допомогою мови Python будемо виконувати аналітичну роботу з даними цього проекту про реєстрацію авто в Україні за 2013-2021 роки.
Ми поговоримо про структуру набору даних та про інформацію, яку з нього можна отримати. Також розповімо про інструменти аналізу даних в Python, попрацюємо із Pandas DataFrame та зробимо візуалізації за допомогою бібліотек matplotlib та seaborn.
 
Для кого цей майстер-клас:
- для журналістів, які спеціалізуються на автомобільній тематиці та бажають краще зрозуміти, як влаштований ринок;
- для дата-журналістів, які бажають познайомитись із реальним кейсом роботи з даними на мові програмування Python;
- для фахівців та експертів у сфері транспорту, які хочуть розширити свій інструментарій роботи з даними;
для аналітиків даних, які хочуть ближче познайомитись зі сферою відкритих даних в Україні;
- для державних службовців, експертів в сфері урбаністики та містобудування, які хочуть враховувати автомобільні вподобання українців під час прийняття рішень.
Бажано мати попередній досвід роботи в Python.
 
Участь у майстер-класі безкоштовна. Реєстрація за посиланням: https://bit.ly/3aqvESi
Дедлайн реєстрації – 5 травня. Zoom-посилання для приєднання до заходу учасники отримають вранці 6 травня.
З усіма запитаннями можна звернутися до аналітика видання Texty.org.ua, консультанта з політики відкритих даних Дениса Губашова: d.hubashov@gmail.com.
Майстер-клас проводиться у межах проєкту USAID/UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS” та за підтримки Міністерства цифрової трансформації України.

Контакти

  • Денис Губашов: d.hubashov@gmail.com.
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.