Злочини на ґрунті ненависті – особливий вид кримінальних правопорушень, але це визначення не закріплено в офіційних документах. Такі злочини мають «магічний» ефект руйнівного спрямування, оскільки, мають психологічний вплив на потерпілих та їх оточення, а значить і мають більшу суспільну небезпеку. Вчинення такого злочину є своєрідним «повідомлення», яким наводиться ь4кжах на оточуючих, впливають на групу, до якої реально або уявно відноситься потерпілий.
За даними ОБСЄ, в Україні росте кількість злочинів на ґрунті ненависті: у 2016 – 144, у 2017 – 163, у 2018 – 178, у 2019 – 256. Очевидно, що тенденція є загрозливою.
Злочини на ґрунті ненависті, як і будь-які інші, повинні ефективно розслідуватися. Одним із факторів, які сприяють успіху у цій справі, є робота із символами ненависті.
Тренери:
Оксана Гузь, адвокатка, старша партнерка Адвокатського об’єднання “Прове”.
Мирослав Грінберг, голова правління Київського освітнього центру “Простір толерантності”.
Зміст навчання.
Впродовж навчання учасники дізнаються про:
Учасники: активісти або правозахисники, які працюють (чи планують працювати) із особами, хто постраждав від злочину на ґрунті ненависті.
Форма навчання: вебінар.
Тривалість навчання: 4 сесії по 4 години кожна, з міжсесійними завданнями для самостійної та/або групової роботи.
Період навчання: 8-15 лютого 2021 року.
Умови участі:
– досвід взаємодії з особами, які належать до вразливих груп населення;
Відібрані учасники будуть проінформовані про участь у вебінарі до 4 лютого 2021 року і отримають подальшу організаційну інформацію.
З міркувань безпеки персональні дані учасників навчання, як і відеозапис вебінару, поширюватися не будуть.
У разі виникнення питань прохання звертатися до координатора проекту – Максима Петрова (095-4834845, [email protected]).
Коментарі