bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Безкоштовний онлайн-вебінар для медіа про висвітлення COVID-19

 Журналістика - це професія, яку не можна поставити на паузу, оскільки люди щодня потребують нової, правдивої та збалансованої інформації, особливо під час пандемії. З огляду на поточну пандемію COVID-19, Thomson Media спільно з Національною асоціацією медіа (NAM) та International Alert розробили двогодинний онлайн-курс, який допоможе оновити знання та / або стати корисним інструментом для того, щоб навчитися висвітлювати пандемію більш професійно і точно. Зміст курсу включає матеріали з відомих джерел, таких як Dart Center Europe (щодо звітування про травматичні події та боротьбу зі стресом під час висвітлення пандемії) та проєкту First Draft (щодо перевірки, фейків та дезінформації).

Метою курсу є допомогти вам висвітлити пандемію більш професійно і точно. Ви дізнаєтесь, як зрозуміти типи дезінформації, з якими можна зіткнутися в соціальних мережах та в інтернеті під час пандемії Covid-19. Це допоможе вам визначити дезінформацію та дасть уявлення про основні засоби перевірки. Цей курс також дасть можливість вам зрозуміти етичні та емоційні проблеми, з якими стикаються журналісти, які працюють в умовах пандемії.

Головні переваги курсу в тому, що він короткий (це займе у вас близько двох годин) і доступний (ви можете вибрати найбільш зручний час для перегляду завантаженого матеріалу).

ПОСИЛАННЯ НА КУРС.

ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ КУРСУ:

  • Ви зрозумієте життєво важливу роль засобів масової інформації під час пандемії.
  • Навчитеся визначати, яким джерелам можна довіряти.
  • Ви зрозумієте різні типи неточностей у поданні інформації та мотиви її авторів.
  • Навчитеся перевіряти інформацію та зображення за допомогою різних інструментів із відкритим кодом.
  • Отримайте більш чітке розуміння того, як безпечно ідентифікувати, повідомляти та розвінчувати дезінформацію.
  • Звернете увагу на важливість словникового запасу, яким ви користуєтесь, щоб уникнути стигматизації та стереотипних установок.
  • Навчитеся опрацьовувати свої історії так, щоб вони були зрозумілими та цікавими.
  • Навчитеся підтримувати особисту безпеку та піклуватися про власний емоційний добробут.

 

РЕЗУЛЬТАТ КУРСУ

У розділі 1 подано огляд курсу, і ви зустрінетеся з викладачами та медіекспертами, які проведуть вас через процес перевірки.

Розділ 2 визначає повідомлення про проблеми з поведінкою та пояснює особливості дезінформації, про які ви повинні знати.

У розділі 3 пояснюється, як інформація поширюється в інтернеті та як гарантувати, що люди знаходять точну інформацію з надійних офіційних джерел. Ви також отримаєте поради, інструменти та методи перевірки інформації з інтернету.

Розділ 4 висвітлює тему журналістської етики та стигматизації певних груп населення.

Розділ 5 досліджуватиме гендерну лінзу в підході до історій та показуватиме, як ви можете захистити себе та своїх колег і де ви можете отримати допомогу, щоб уникнути травм чи емоційного стресу.

 

МЕДІАЕКСПЕРТИ НАВЧАЛЬНОГО КУРСУ:

Інна Топал, виконавча директорка представництва міжнародної організації International Alert в Україні.

Світлана Гудь, голова громадської організації «Регіональний аналітичний центр».

Олена Подолян, психотерапевтка, помічниця директора Української громадської організації «Форпост».

Діана Дуцик, тренерка Києво-Могилянської школи журналістики.

Докторка Клер Уордл, співзасновниця та генеральна директорка, First Draft, Нью-Йорк.

Лора Гарсія, менеджерка з навчання та підтримки, First Draft, Лондон.

Алок Джа, наукова  кореспондентка, економістка.

Шейданай  Урбані, менеджерка програм і партнерств, Нью-Йорк.

Джейн Хьюз, директорка зі зв’язків, Інститут Френсіса Кріка.

Гевін Різ, Dart Center Europe.

ВЕБІНАР

Щоб поглибити свої знання про безпечну роботу та збалансоване висвітлення інформації під час пандемії Covid-19, Thomson Media у партнерстві з США та Alert International проведуть 2-годинний вебінар 15 грудня 2020 року. Основними доповідачами буде Діана Дуцик, тренерка Києво-Могилянської школи журналістики, Оксана Панасівська, керівниця департаменту продакшну НАМ, Зоя Чарльз з фонду Томсона, Інна Топал, експертка з міжнародного сповіщення про мир та соціальну згуртованість та психолог Альона Лук’янчук.

Ви дізнаєтесь більше про висвітлення цієї складної теми, вивчите цікаві формати, які можна використовувати для залучення аудиторії, також у вас буде можливість не тільки поспілкуватися з колегами, а й поставити запитання провідним експертам.

Як подати заявку на семінар?

Спочатку вам потрібно пройти навчальний курс, а після закінчення курсу - заповнити форму до 13 грудня 2020 року. Наші експерти розглянуть ваші відповіді та відберуть 12-15 журналістів для висвітлення поширення пандемії Covid-19 та її наслідків.

Відбір учасників  вебінару відбуватиметься на конкурсній основі.

Пресслужба НАМ

 

 

 

Контакти

  • pr@nam.com.ua
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.