bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Школа фермера ФАО: Створення полезахисних лісових смуг
26.10.2020

ФАО проведе Школу фермера щодо створення полезахисних лісових смуг  

 

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) оголошує про проведення другого тренінгу Польової школи фермера «Управління та реконструкція полезахисних лісових смуг». Захід присвячений підбору видів дерев і кущів в різних природно-кліматичних зонах і ґрунтово-гідрологічних умовах для створення полезахисних лісових смуг. Тренінг складатиметься з теоретичної та практичної частин.

Теоретична частина заходу проходитиме онлайн у форматі вебінару 28 жовтня з 14:30 по 17:00, за участі провідних науковців галузі, експертів ФАО та фермерів, що ознайомлять аудиторію із результатами напрацювань щодо підбору дерев і кущів в різних природно-кліматичних зонах і ґрунтово-гідрологічних умовах для створення лісосмуг. Зокрема буде розглянуто підбір медоносів та біоенергетичних культур, а також можливості державної підтримки щодо компенсації витрат на закладання лісосмуг. Захід транслюватиметься на сайті та YouTube каналі Укрінформу.

 

Програма заходу:

  1. Можливості державної підтримки щодо компенсації витрат на закладення лісосмуг. Денис Паламарчук, Директор департаменту аграрної політики Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
  2. Проект створення та утримання ПЛС. Принципи вибору дерев і кущів для створення полезахисних лісових смуг в різних природно-кліматичних зонах і ґрунтово-гідрологічних умовах. Наталя Висоцька, експертка ФАО, кандидатка с-г наук, заступниця директора з наукових питань Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького» (УкрНДІЛГА).
  3. Перспективи використання плодових та медоносів у лісосмугах. Як забезпечити запилення культур та при цьому отримати 500 кілограмів меду з 1 га полезахисних лісосмуг. Олександр Синюк, голова правління Громадське об’єднання «Земля Таврії».
  4. Стан та особливості вирощування багаторічних енергетичних рослин в Україні. Перспективи вирощування в лісосмугахОлександра Трибой – старша консультантка НТЦ «Біомаса».

 

Модератор:

Павло Арданов, польовий офіцер ФАО у Київській області

 

Дата та час проведення теоретичної частини заходу: 28 жовтня 2020 року, 14:30-17:00

Реєстрація: http://bit.ly/FAO-FFS2

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube каналі Укрінформу за посиланням: https://youtu.be/M4frBiF8DRw

Практична частина тренінгу пройде 3 листопада з 10:30 по 15:00 на базі фермерського господарства «Колос» (Київська область, Білоцерківський та Сквирський райони), що поділиться досвідом інвентаризації та лісовпорядкування лісосмуги, та Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України, де буде продемонстровано поля біоенергетичних культур.

 

Програма заходу:

  1. Огляд плантацій біоенергетичних культур Білоцерківської дослідно-селекційної станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України. Микола Роїк, Директор Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН
  2. Розвиток лісосмуг в контексті зміни клімату. Наталя Висоцька, експертка ФАО, кандидат с.-г. наук, заступник директора з наукових питань УкрНДІЛГА.
  3. Ознайомлення з системою полезахисних лісових смуг та досвідом проведення інвентаризації земельної ділянки під лісосмуги та лісовпорядкування агрофірми «Колос» Пустоварівської ОТГ
  4. Леонід Центило, директор ТОВ «Агрофірма «Колос»; Наталія Ключник, виконавча директорка Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація сільських, селищних рад та об’єднаних громад України»
  5. Як інвазійні види рослин впливають на агроландшафти. Наталя Висоцька, експертка ФАО, кандидатка с.-г. наук, заступниця директора з наукових питань УкрНДІЛГА.
  6. Плодові дерева та кущі, доцільні для культивування в полезахисних лісосмугах. Наталя Висоцька, експертка ФАО, кандидатка с.-г. наук, заступниця директора з наукових питань УкрНДІЛГА.

 

Дата та час проведення практичної частини заходу: 3 листопада 2020 року, 10:30-15:00

Реєстрація: https://forms.gle/WKywavSaAa8Bwnmr9

 

Тренінг проводиться для осіб, чия діяльність спрямована на відновлення та реконструкцію лісових смуг, захист ґрунтів від ерозії й утворення пилових бур, боротьбу з опустелюванням, агролісомеліоративне районування, оптимізацію системи захисних лісових насаджень в агроландшафтах степової зони України: керівників сільськогосподарських підприємств, агрономів, фермерів, лісівників, виробників енергетичних культур, представників об’єднаних територіальних громад, асоціації пасічників України, а також викладачів, науковців, посадовців.

 

Тренінг проходить в рамках Польової школи фермера «Управління та реконструкція полезахисних лісових смуг», що є частиною проекту «Інтегроване управління природними ресурсами на деградованих ландшафтах степової та лісостепової зон України», та реалізується Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) за фінансової підтримки Глобального екологічного фонду (ГЕФ).

 

Наступні тренінги Польової школи:

  • Тренінг 3. Кращі агролісомеліоративні практики та шляхи підвищення економічної ефективності полезахисних лісових смуг. Лікарські рослини. Пряноароматичні трави. Вирощування грибів. Підсочування дерев (грудень 2020, Херсонська обл.).
  • Тренінг 4. Заходи щодо відновлення та утримання полезахисних лісових смуг (січень - лютий 2021, Київська обл.).

 

Додаткова інформація:

Юлія Кісільова, асистент проекту +38 098 273 32 46, e-mail: [email protected]

Павло Арданов, фахівець ФАО, +38 096 947 1612, e-mail: [email protected]

 

КОНТАКТИ 

 

ВІКТОРІЯ МИХАЛЬЧУК

Фахівець з комунікацій

Регіональне відділення ФАО для Європи та Центральної Азії

КиївУкраїна

[email protected]

+38 (098) 605 5061

 

Журналістам та редакторам:

Запити на фотографії, аудіо- та відеоматеріали направляйте за адресою FAO[email protected], або телефонуйте: (+39) 06 570 53625.

Онлайн-інструменти
Фотографії також доступні на акаунті FAOnews у 
Flickr
Служба новин ФАО
RSS-канал прес-релізів ФАО
ФАО в Твітері 
@FAOUkraine

Офіс ФАО в Україні | вул. Еспланадна, 20, Київ, Україна | (+38) 093 738 0730 | www.fao.org/europe/

Контакти

  • Павло Арданов
  • польовий офіцер ФАО у Київській обл.
  • 096 947 1612
  •  [email protected]

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.