bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Набір до Школи громадського моніторингу діяльності місцевих органів влади
08.05.2010

Одеська обласна організація ВГО „Комітет виборців України” та Східноєвропейський демократичний центр (Варшава) оголошують набір 

Школа громадського моніторингу діяльності місцевих органів влади

До участі у Школі запрошуємо представників:

  • громадських організацій, 
  • органів самоорганізації населення, які зареєстровані та діють виключно на території Миколаївської, Одеської, Херсонської областей та АР Крим.

Школа громадського моніторингу триватиме шість місяців та складається з:
двох сесій стаціонарного навчання у смт. Коблево, Миколаївської області:

  1. 7 - 13 червня – „Ефективні механізми проведення громадського моніторингу” – для 25 представників НУО/ОСН, відібраних для участі у проекті 
  2. 28 червня - 4 липня - „Аналіз інформації та проведення ефективної інформаційної кампанії” - для 25 пар представників НУО/ОСН та місцевих ЗМІ, які в партнерстві будуть реалізовувати кампанії громадського моніторингу.

виконання домашнього завдання між сесіями, планування та проведення у партнерстві із місцевими ЗМІ кампанії громадського моніторингу діяльності місцевих органів влади щодо дотримання ними засад належного врядування, стандартів відкритості, прозорості та підзвітності та інформаційних кампаній щодо донесення результатів цих моніторингів до своїх громад, підсумкового семінару з обміну досвідом з реалізації зазначених кампаній та видання брошури з результатами самої Школи та реалізації моніторинговий й інформаційних проектів її учасників.

Учасники Школи отримають:

  • Знання – про громадський моніторинг, кого та що моніторити, навіщо моніторити, та хто може це робити. Дізнаються про інструменти та механізми громадського моніторингу, структуру, основні принципи та засади діяльності органів місцевого самоврядування, стандарти належного врядування діяльності органів влади та обраних осіб, механізми доступу до інформації, тощо. Опанують навички аналізу інформації та проведення ефективних інформаційних кампаній. 
  • Вміння – організовувати ефективні кампанії громадського моніторингу та інформаційні кампанії з донесення результатів цих моніторингів до своїх громад, взаємодіючи із місцевими ЗМІ, мешканцями, владою та іншими організаціями та ініціативними групами у своєму локальному середовищі. 
  • Практичний досвід – планування та реалізації ефективних кампаній громадського моніторингу та інформаційних кампаній з донесення результатів цих моніторингів до своїх громад. Поділяться своїм досвідом на міжрегіональному круглому столі наприкінці року.

Критерії відбору учасників:

  • досвід роботи у громадському секторі або місцевій громаді; 
  • наявність листа-підтримки від місцевого ЗМІ про готовність брати участь у кампанії громадського моніторингу ( одне ЗМІ може бути в коаліції з декількома НУО/ОСН) та рекомендаційного листа від керівника Вашої організації, якщо Ви самі не є ним, на Вашу участь у школі. 
  • бажання та готовність реалізовувати кампанії громадського моніторингу ті інформаційні кампанії з донесення їх результатів до громади. 
  • наявність цікавої ідеї з реалізації кампанії громадського моніторингу або дій, скерованих на дотримання засад належного врядування y сфері діяльності організації необов’язкова, але позитивно впливатиме на шанси бути відібраним до участі у проекті.


Школа запланована для 25 коаліцій НУО/ОСН + місцеві ЗМІ. При рівності всіх інших критеріїв перевага надаватиметься учасникам чия організація, ОСН мають досвід співпраці та сталі партнерські відносини із місцевими ЗМІ

Навчання у Школі громадського моніторингу проводитиме команда досвідчених тренерів, яка складається з представників організацій, що мають великий досвід проведення ефективних кампаній громадського моніторингу та інформаційних кампаній.

Програма Школи передбачає обов’язкову участь у всіх її складових

Організатори покривають транспортні витрати, витрати на харчування, проживання учасників, пов’язані із участю у сесіях стаціонарного навчання та інших заходах школи. Гарантують компенсацію витрат пов’язаних з проведенням локальних кампаній громадського моніторингу діяльності місцевих органів влади та відповідних інформаційних кампаній, які будуть відібрані після другої сесії навчання за підсумками закритого конкурсу між учасниками Школи.

Додатково редакції , що візьмуть участь у найбільш успішних кампаніях громадського моніторингу, реалізованих в рамках цього проекту, отримають можливість взяти участь у конкурсі на отримання ресурсів для розвитку цих ЗМІ.

Критерії оцінки:

  • тісне співробітництво з партнерською/кими НУО на всіх етапах підготовки кампанії моніторингу і інформаційної кампанії 
  • інформативність, якість й масштаб інформаційної кампанії по результатах моніторингу, в тому числі, якість й професіональний рівень публікацій (соціальний репортаж, інтерв’ю, фоторепортаж). 
  • графічний рівень інформаційних матеріалів.

Протягом всього проекту безкоштовно надаватимуться консультації тренерів та юристів.

У разі невиконання передбачених умов щодо участі у всіх етапах Школи громадського моніторингу, організатори не будуть забезпечувати відшкодування коштів, витрачених учасниками.

Для участі у Школі потрібно до 18.00 26 травня 2010 року надіслати на адресу [email protected]:

  1. Заповнену анкету
  2. Лист-підтримки від місцевого ЗМІ про готовність брати участь у кампанії громадського моніторингу разом з Вашою організацією. 
  3. Рекомендаційний лист від керівника Вашої організації, якщо Ви самі не є ним, на Вашу участь у школі.

Про результати відбору учасників Школи громадського контролю повідомимо не пізніше 2 червня 2010 р.

Школа громадського моніторингу пройде завдяки фінансовій підтримці програми Польська Допомога Міністерства Закордонних Справ Польщі у 2010 році та Національного фонду демократії (NED, США). 

Контакти

  • Анатолій Бойко
  • Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України”
  • [email protected]
  • 048 716 40 18
  • http://www.cvu.od.ua/

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.