3-го вересня на ВУМ online стартував новий курс «Школа для всіх: Безпечне шкільне середовище».
Уже два роки в Україні існує закон про запобігання булінгу. Це, безперечно, надзвичайно важливий крок для створення безпечного середовища для учнів у школі. Та чи готові ми насправді захищати усі категорії учнів від цькування?
Згідно з національним дослідженням шкільного середовища, здійсненим ГО “Точка опори” у 2017-му році, більше половини ЛГБТ-підлітків піддавалися фізичним знущанням, а майже 90% потерпали від словесного цькування через свою сексуальну орієнтацію чи ґендерну експресію. Понад 60% таких дітей жодного разу не повідомляли про це працівникам школи, бо були впевнені, що шкільний персонал не буде втручатися або ж їхні дії не матимуть ефекту. Зрештою, 55,3% з тих респондентів, котрі зверталися до шкільних працівників, отримали вказівку не звертати на уваги на прояви цькування.
Булінг та байдужість дорослих впливає на стан психічного здоров’я ЛГБТ-учнів, їхні академічні здібності та бажання продовжувати навчання у школі. Учні, що потерпають від булінгу, частіше мають прояви депресивних станів, а також підвищений ризик до вчинення самогубства.
Що потрібно зробити, аби змінити цю ситуацію? Пропонуємо прослухати курс “Школа для всіх: безпечне шкільне середовище”.
Курс поєднує в собі відеоматеріали, досвід фахівців-практиків, що працюють з проблемою, а також перелік додаткових джерел для вивчення.
Після завершення курсу та проходження стажування ви отримаєте сертифікат.
Навчання безкоштовне. Долучайтесь!
Коментарі