3 — 23 серпня 2020 року ІЗОЛЯЦІЯ за підтримки Українського культурного фонду проводить міжнародну онлайн-резиденцію Ландшафт як монументдля митців, кураторів, дослідників та активістів з особливим фокусом на зв’язках сучасного мистецтва з екологією, політикою та економікою. Резиденція буде присвячена ревізії культурних ландшафтів, історії середовища, дихотомії людини та природи, матеріальній та нематеріальній спадщині модернізації.
Основні теми: Антропоцен, культурні ландшафти, (не)людське, навколишнє середовище, екологічні практики, енвайронментальна історія, геологія, еволюція, об’єктно-орієнтований підхід, переміщення та історія міграції, сталі екосистеми, Донецький кряж, Донецький вугільний басейн, Україна, радянська спадщина, промисловість, модернізація, декомунізація, комеморація, пам’ять, (поза)інституційні виставкові простори, війна та катастрофи.
Для учасників резиденція стане періодом спільного творення за напрямками, вираженими у чотирьох лабораторіях: кураторській, візуальній, аудіальній і садівничій. Більшість комунікацій та заходів програми пройде в онлайні, проте реалізація фінальних проєктів, польові дослідження учасників та індивідуальні розвідки можуть відбуватися в конкретних середовищах. Взаємодія учасників проходитиме за підтримки менторів, які забезпечуватимуть супровід та модерацію роботи чотирьох лабораторій та здійснюватимуть допомогу в реалізації фінальних проєктів.
Онлайн-формати лабораторій: повільне читання та обговорення теоретичних текстів, участь у дискусіях з менторами, тематичні воркшопи, тихі вечірки, ітераційна робота над індивідуальними та груповими проєктами тощо. Можливі офлайн-формати: прогулянки на безпечній відстані, польові дослідження, екскурсії до промислових підприємств, індивідуальні зустрічі з представниками локальної культурної сцени тощо.
Візуальна лабораторія присвячена роботі з темами резиденції через медіуми перформансу, інсталяції, відео, фото, дизайну тощо. Ментор: Павло Ковач, художник, учасник колективу Відкрита Група.
Аудіальна лабораторія розвиває експериментальні підходи до роботи з середовищем за допомогою методів саундскейпінгу, аудіопрогулянки, подкасту, аудіальної інтервенції, антропології звуку. Менторка: Анна Хвиль, художниця, діджейка, кураторка музичних та освітніх програм.
Садівнича лабораторія зосередиться на розвитку (не)антропоцентричного погляду на взаємодію з рослинами. Менторка: Леся Кульчинська, культурологиня, кураторка та мистецтвознавиця.
Кураторська лабораторія буде присвячена роботі з (поза)інституційними просторами, дослідженню кураторських практик в Україні та підготовці фінального виставкового проєкту в експериментальному форматі.
Результатом резиденції будуть групові та індивідуальні мистецькі, кураторські, дослідницькі проєкти. Йдеться про те, що вони можуть спровокувати розвиток дискусії про взаємозв’язок сучасної культури з екологією, політикою, економікою й презентувати нові погляди на вирішення екологічних проблем. Планується, що учасники резиденції не тільки працюватимуть над вивченням локального контексту через свої практики, але також матимуть вплив на погляд залучених до проєктів спільнот на власну історію, спадщину, ландшафт і навколишнє середовище.
Очікується, що за результатами резиденції 10 групових та/або індивідуальних проєктів зможуть отримати фінансування на реалізацію — 15 000 гривень на кожен проєкт.
Хто може подаватися?
Художники, куратори, культурні активісти та менеджери, представники неформальних інституцій та мистецьких угруповань, дослідники (історики, соціологи, антропологи, культурологи, біологи, екологи — у тому числі студенти та PhD), екологічні активісти, дизайнери, музиканти, архітектори, урбаністи тощо.
Робочі мови резиденції: українська, англійська, російська.
Анкета учасника: https://tinyurl.com/LandscapeAIR
Дедлайн: 24 липня 2020 року 23:59, за київським часом.
Про результати відбору буде оголошено до 26 липня 2020 року.
Коментарі