bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

УЖФ запрошує до участі у тренінгу для тренерів з методології мобілізації громад

Український Жіночий Фонд (УЖФ) запрошує тренерів та тренерок для участі у триденному тренінгу для тренерів (ТоТ) з методології мобілізації громад задля розширення можливостей (Community Mobilization for Empowerment, CME)с за компонентом «Просування прав людини та гендерної рівності за допомогою мобілізації громад для розширення можливостей» в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру в східних регіонах України.

Мета ТоТ: надати тренерам/-кам інформацію про методолігію СМЕ, оволодіти інструментами та сформувати навички, що дозволять їм навчати місцевих жінок-лідерок мобілізації своїх спільнот, з якої починається сталий і збалансований розвиток на місцевому рівні, – процес, в якому соціально ізольовані й дискриміновані особи чи групи, особливо найбільш вразливі, отримують більше можливостей робити свідомий вибір, діяти та досягати результатів.

Реформа  децентралізації передбачає, що новостворені ОТГ візьмуть на себе функції відновлення, планування політик, формування  бюджету, надання різних послуг, оскільки вони мають бути здатними краще виявляти та задовольняти потреби людей. Створення нових ОТГ є передумовою для мобілізації та розширення можливостей громади, де чують голоси, задовольняють потреби та захищають права людей з вразливих груп, які зазнають множинних форм дискримінації. Для цього необхідне представництво та участь різних груп мешканців громад у прийнятті рішень. Як активізувати жінок та чоловіків з вразливих категорій населення до участі у місцевих політичних процесах та управлінні громадою? Відповідь на це запитання дає методологія СМЕ, яка успішно впроваджується Українським Жіночим Фондом спільно з ООН Жінки у постраждалих від військового конфлікту регіонах Донецької і Луганської областей на сході України з 2016 року, а також Запорізькій області з 2018 року.   

В основі методології СМЕ лежать принципи дотримання прав людини і ґендерної рівності, а тому цей процес допомагає боротися з проявами дискримінації та демонструвати переваги відкритості до різних людей. Таким чином, підхід СМЕ пропонує покрокову інструкцію,  яка дозволяє мобілізувати всіх громадян – жінок і чоловіків – дати їм можливість висловити свою думку і сприяє тому, щоб місцеві органи влади приймали рішення з урахуванням принципів дотримання прав людини і ґендерної рівності.

Участь у тренінгу є безкоштовною. В результаті успішного триденного навчання учасники й учасниці тренінгу будуть відзначені сертифікатами. Після ТоТ сертифіковані тренерки і тренери матимуть можливість провести щонайменше по 2 тренінги для громад Донецької, Луганської та Запорізької областей. Також обов’язковою умовою для участі у ТоТ є зобов’язання провести власними ресурсами один тренінг за методологією СМЕ для представниць/-ків інших партнерських ОТГ.   

Для участі у Тренінгу для тренерів запрошуються тренерки і тренери, які:

  • володіють навиками та досвідом проведення інтерактивних тренінгів не менше трьох років,
  • обізнані з ґендерної тематики та мають досвід впровадження ґендерно-чутливих практик в процеси розвитку громади,  
  • мають досвід роботи в ОТГ та планують поширювати отримані знання для активізації жінок та чоловіків з вразливих категорій населення до участі у місцевих політичних процесах та управлінні громадою,
  • готові провести 1 тренінг за метолодогією СМЕ власними ресурсами. 

У зв’язку з обмеженою кількістю місць, відбір учасників та учасниць здійснюватиметься на конкурсних засадах. Просимо бажаючих для участі у ТоТ надіслати:

-          резюме з контактами (адреса, телефон, електронна пошта) та сертифікати, що підтверджують тренерську кваліфікацію (не більше трьох),

-          посилання на відгуки та рекомендації (обов’язково) від двох осіб,

-          мотиваційний лист із зазначенням, яким чином планується поширювати отримані знання і в яких регіонах.

Просимо надсилати пакет документів на електронну адресу t.lytvynova@uwf.org.ua до 12:00 30 липня 2020 року. Результати конкурсу будуть повідомлені 5 серпня 2020 року.

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.