bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Німецько-український проєкт розпочинає роботу Фотомайстернь для молоді Донбаса

Німецько-український проєкт MediaLab Donbas проводить цього літа три фотомайстерні для молоді Донбасу. Учасниці та учасники майстерень отримають базові практичні навички роботи з фотокамерою, навчаться аналізувати та інтерпретувати візуальні зображення і створять фотоесе на тему «Вулиця, на якій я живу».

Курирують роботу над фотоесе відомі фотодокументалісти з Києва та Львова. Кращі роботи будуть представлені на виставках в Україні та Німеччині, а найталановитіші учасники та учасниці отримають цінні призи.

Це вже другий тур фотомайстерень від Medialab Donbas. Минулого літа можливість взяти участь у Фотомайстернях отримала молодь з Торецька, Слов’янська, Дружківки та Авдіївки. «Ми самі не очікували, що дівчата і хлопці зможуть за такий короткий час не тільки навчитися фотографувати дзеркальною камерою в ручному режимі, але і створять дуже особисті і глибокі історії людей свого безпосереднього оточення, своєї вулиці. Реакції відвідувачів виставок були настільки позитивними, а робота молоді на майстернях настільки активна, що ми вирішили продовжити фотомайстерні у цьому році на Донеччині», - каже керівниця проэкту Олена Жерздэва.

 

До участі у фотомайстернях організатори запрошують молодь віком від 14 до 21 року. Уміння фотографувати - не важливо, важливо бажання інтенсивно працювати над темою і бажання вчитися новому. У фотомайстернях вже взяли участь більше 40 юнаків та дівчат з Донбасу.

«Приязна атмосфера нашої фотомайстерні і поїздка до Києва запам’ятаються мені надовго. Я ніколи раніше не тримала камеру в руках, і зовсім не очікувала що-небудь виграти. Для мене це безцінний досвід», - ділиться враженнями від проекту призерка конкурсу фотоесе 17-ти річна Поліна Боднар. Робота дівчини «Блокпост № 1» посіла друге місце на конкурсі фотоесе у минулому році, і нагородою Поліни стала навчальна поїздка до Києва.

Роботи української молоді виставлялися в усіх містах-учасниках проэкту, а заключна виставка, на якій були представлені 38 фотоісторій, пройшла у жовтні минулого року у Дружківці в бібліотеці імені Лесі Українки.

Ще одну величезну перемогу здобули учасниці фотомайстерень у квітні цього року - на всеукраїнському фестивалі Odesa Photo Days у конкурсі для підлітків Future Photo Days. 90 робіт підлітків з усієї України були подані на конкурс. Для показу на виставці в Одесі журі відібрало 18 фотосерій. Всі п’ять фіналісток Донецької області - випускниці фотомайстерень MediaLab Donbas.

Фотомайстерні і робота над фотоесе дають молоді можливість не тільки навчитися фотографувати та подивитись на своє місто позитивно, але і відкрити для себе нову професію. Так, учасниця фотомайстерні у Слов’янську Мілена Харіна збирається цього року вступати до Києва: «Фотомайстерня допомогла мені остаточно визначитися з вибором професії, тепер я планую стати фотохудожницею-рекламісткою. Впевнена, що набуті знання мені обов’язково допоможуть, як під час вступу, так і у майбутній професії », - говорить Мілена.

Цього року організатори проекту – «Європейська Медіа Ініціатива» з Берліну і громадська організація «Нова Дружківка» планують провести фотомайстерні в трьох містах Донеччини. У зв’язку з пандемією, заняття будуть проходити в основному онлайн. А виставки відбудуться в літньо-осінній сезон просто неба.

Перша фотомайстерня пройде у цьому році у червні для молоді Соледара.

Подати заявку на участь можна за посиланням:

https://forms.gle/Vmtv8eecfwC4Tjdc6

Проєкт фінансується у рамках Програми Федерального міністерства закордонних справ Німеччини «Розширення співпраці з громадянським суспільством країн Східного партнерства та Росії». Проєкти МедіаЛаб Донбас спрямовані на досягнення однієї з цілей програми: «Зміцнення плюралізму».

МедiаЛаб Донбас — медіа-проєкт Європейської Медіа Ініціативи (Europäische Medien Initiative e. V.), який проходить за підтримки Посольства Німеччини, Генерального консульства Німеччини у Донецьку, Австрійського бюро кооперації у Львові у співпраці з громадською організацією «Нова Дружківка» i Платформою Ініціатив «Теплиця»

Контакти для преси:

Антоніна Полухіна, координаторка проэкту в Україні

Тел.: +380 66 599 55 92

E-mail: office@medialab-donbass.com

Elena Jerzdeva, керівництво проєктом: eumedien@mailbox.org

Інформація про проєкт:

https://de-de.facebook.com/MediaLabDonbass/

www.medialab-donbass.com

Можлива організація телефонних інтерв’ю з організаторами, кураторами та учасниками проєкту

Фотографії у вкладенні

1. Учасники та учасниці фотомайстерень від «МедіаЛаб Донбас» у Слов’янську готуються до виставки. © Антоніна Полухіна

2. Відкриття виставки з роботами молоді зі Слов’янська в приміщенні платформи ініціатив «Теплиця» © Антоніна Полухіна

3. Практичне заняття на фотомайстерні у Дружківці з Сергієм Коровайним. © Антоніна Полухіна

4. Практичне заняття з Сергієм Коровайним в Торецьку. © Антоніна Полухіна

5. Учасники та учасниці фотомайстерень відбирають фотографії для виставки у Дружківці. © Антоніна Полухіна

6. Учасники та учасниці Фотомайстерені у торецьку обговорюють теми фотоесе. © Сергій Коровайний

7. Віце-концул Німеччини Петер Шмаль  відкрил виставку фоторобот молоді у Торецьку © Антоніна Полухіна

8. Заняття фотомайстерні в Авдіївці з Олексієм Фурманом. © Віталій Кошовий

9. Виставка випускників фотомайстерні в Авдіївці. © Євгенія Васильєва

10. Заключна виставка фотомайстерні у Дружківці. © Антоніна Полухіна

11. Майстер-клас зі студійної зйомки у Києві з Сергієм Коровайним та Стасом Козлюк. © Антоніна Полухіна

12. Мілена Харіна, Сергій Коровайний і Поліна Боднар під час навчальної поїздки у Києві. © Антоніна Полухіна

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.