Адвокаційна майстерня з прав жінок (Херсон)

Адвокаційна майстерня через форум-театр й інші творчі методики  має на меті підсилити спроможності місцевих активісток й допомогти зацікавленим жінкам, які тільки починають свій активістський шлях. Дедлайн - 21 вересня 2018 р.

Більше тренінгів у розділі Тренінги.

Конвенція з протидії всім формам дискримінації проти жінок (CEDAW) – це один з найважливіших міжнародних документів щодо захисту прав жінок. Україна ратифікувала цю конвенцію та зобов’язується її виконувати. Втім, прояви дискримінації щодо жінок в Україні продовжуються. Роль громадянського суспільства полягає в тому числі в озвучуванні таких проявів та зверненні до зобов’язань Уряду щодо забезпечення прав жінок.

У місті Херсон є спільнота активних жінок, які попри труднощі об’єднуються у солідарній роботі для захисту свої прав. Так, приміром, вже рік у місті ведеться активна робота зі створення кризового центру для поcтраждалих від домашнього насильства. Це один з конкретних проявів відстоювання жінками своїх прав та проявів солідарності з іншими жінками, які потребують допомоги в ситуації насильства. 

Майстерня має на меті підсилити спроможності місцевих активісток й допомогти зацікавленим жінкам, які тільки починають свій активістський шлях і зіштовхуються з певними труднощами у захисті своїх прав, побудові мережі солідарності та просуванні в адвокації на тему підтримки жертв гендерно-зумовленого насильства.

Через форум-театр й інші творчі методики протягом чотирьох днів Майстерні ми разом проаналізуємо що вже зроблено в місті для створення шелтеру для жінок, які пережили насильство, з якими труднощами стикаються активістки, як наявні законодавчі норми, а саме конвенція CEDAW, може підтримати активісток в адвокаційній роботі, і як ці проблеми можуть бути вирішені креативно та шляхом адвокації.

На майстерні ми:

✅ розглянемо конкретні випадки, пов’язані з дискримінацією жінок і труднощами у забезпеченні підтримки жінкам, що постраждали від насильства;
✅ проаналізуємо, які закони можуть бути дотичні до цих форм дискримінації, зокрема, конвенція CEDAW і дотичні до неї законодавчі норми;
✅ підвищимо рівень знання учасниць про різні форми адвокації, в тому числі творчу адвокацію;
✅сплануємо конкретні адвокаційні ініціативи з учасницями, які вони можуть реалізувати у своїх громадах;
✅підготуємо акцію прямої дії, у форматі форум-театру, на тему створення інклюзивного шелтеру для жінок, постраждалих від насилля.

Час проведення майстерні: 28 вересня – 1 жовтня (місто Херсон)

Учасницям з інших міст організаторки відшкодовують вартістьпроїзду, забезпечують проживання у двомісних номерах та харчування в місті Херсон на час проведення заходів.
Для участі заповніть анкету за посиланням https://goo.gl/p9AwFg до 21 вересня включно.

Ми будемо раді бачити жінок, небінарних людей, трансгендерних людей, людей з інвалідністю, лесбійок, людей різного віку, етнічного походження, політичних поглядів. Під час заходу працюватиме дитяча кімната.

Якщо у вас виникнуть запитання, звертайтеся до Марини Усманової: b.o.inasha@gmail.com, 0504949424

Майстерня реалізовується Громадським об’єднанням “Театр для діалогу” та ГО “Інша” в рамках проекту UN Women Ukraine “CEDAW в Дії”, за підтримки Уряду Канади. ООН Жінки є структурою Організації Об’єднаних Націй, яка зосереджує свої зусилля на досягненні ґендерної рівності та розширенні прав та можливостей жінок. 

Контакти

  • Марина Усманова
  • b.o.inasha@gmail.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.