Громадянська мережа ОПОРА запрошує громадських активістів, які працюють з мешканцями на місцевому рівні, а також представників ініціативних груп та організацій на 5-денну Школу організації громад (Community Organizing), що відбудеться у Львові з 28 вересня по 2 жовтня 2009 року.
В рамках Школи американські та європейські тренери-практики вперше проводитимуть навчання на таку тематику для зацікавлених громадських активістів з України.
На Школі учасники дізнаються:
На Школі учасники навчаться:
Увага Школи буде зосереджена на основних тактиках залучення мешканців до покращення умов власного життя. Тренінги супроводжуватимуться наочними прикладами з американських та європейських практик, а в ході дискусій будуть обговорюватися перспективи та специфіка впровадження такого методу в Україні.
Тренери:
Організатори забезпечують переклад.
Для участі у Школі потрібно надіслати заповнену анкету на електронну адресу [email protected]. Останній термін подачі анкет – 18 вересня (18:00).
Результати будуть оприлюднені 20 вересня на сайті Громадянської мережі ОПОРА та надіслані аплікантам на їхні електронні скриньки.
Інформаційна довідка
Організація громад (Community Organizing) – це набір конкретних інструментів громадської роботи, які дають змогу залучити якнайбільшу кількість мешканців громади до вирішення спільних проблем свого міста (району міста, села) у різних сферах життя (житлово-комунальне господарство, містобудування, охорона здоров‘я, громадський транспорт, освіта, екологія, культурна спадщина та багато інших).
Організація громад бере початок з 1940-х років, коли у Чикаго розпочав свою роботу з мешканцями Сол Алінський (він же є автором терміну «Community organizing» - «Організація громад»). Його методика швидко здобула популярність серед простих американців й з користю почала використовуватись у багатьох інших містах США. В той час, стратегія Алінського полягала у спрямуванні методів боротьби за рівність прав, які використовували американські робітники, на покращення умов життя в районах міст.
Отримавши перші позитивні результати, він направив всі свої зусилля на узагальнення та поширення власного досвіду: запровадження тренінгів для організаторів громад та створення їхньої мережі. Зараз схожі мережі діють у всіх штатах, в Європі активно працює Європейська мережа організації громад (ECON). Сол Алінський вважав, що в сучасному суспільстві влада та вплив представлені в двох формах: зорганізовані кошти та зорганізовані люди. До прикладу, коли мільйонеру щось потрібно від міської ради, він зазвичай обирає перший варіант. Коли ж зміна потрібна простим мешканцям з середніми статками, вони повинні об‘єднатися в групу та відстояти своє право – це один з важливих принципів організації громади, в основі якого лежить поняття «сила громади».
Дати мешканцям відчути силу громади – ось одне з основних завдань організатора громад. Зазвичай ми розрізняємо приватну та публічну сферу відносин. У приватних відносинах (з друзями, наприклад) в разі порушення прав чи виявлення несправедливості щодо однієї зі сторін, можна легко почати спілкуватися з іншими людьми і з’ясувати стосунки. Публічні відносини (з міською радою, районною адміністрацією, банківськими установами тощо) є не настільки гнучкими, тому часто індивіди не відчувають себе достатньо сильними та впливовими, щоб вести переговори з цими структурами щодо власних потреб чи інтересів. Мета організатора, послуговуючись стратегією організації громад – сформувати у мешканців переконання у власних силах та спроможності досягнути бажаного результату.
Останнім часом в Україні все більше використовуються різноманітні стратегії роботи з громадою, спрямовані на вирішення актуальних для мешканців проблем. Найпоширенішими з них є мобілізаційні кампанії («пряма дія»), захист та представництво громадських інтересів (Advocacy) та стратегія розбудови громад (Community Development). Хоча Community Organizing залишається маловідомим серед громадських організацій України, він є окремою та самодостатньою стратегією роботи з громадою.
Організація громад – НЕ є:
Коментарі