bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Конкурс для участі у проекті «Вільча - переселене село»
26.05.2017

Оголошується набір молоді до участі у проекті міжнародного молодіжного обміну «Вільча - переселене село», який здійснюватиметься у рамках «MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді». Дедлайн - 11 червня 2017 р.

Чорнобильська історична майстерня, Рурський університет у Бохумі (Німеччина) та Українська асоціація усної історії оголошують набір молоді до участі у проекті міжнародного молодіжного обміну “Вільча - переселене село”, який здійснюватиметься у рамках програми «MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді» за фінансової підтримки фонду “Пам’ять, відповідальність і майбутнє” (EVZ).

MEET UP! – це міжнародна програма обміну досвідом між активною молоддю Німеччини і України. У рамках зустрічей надається можливість спільно опрацювати проект у сфері історико-політичної освіти, німецько-українських відносин, ненасильницького вирішення конфліктів  та інших актуальних тем сьогодення.

 Мета проекту “Вільча – переселене село” – дослідження досвіду вимушеного переселення з Чорнобильської зони відчуження та з територій проведення АТО (Донецької та Луганської області) на прикладі громади села Вільча.

Анексія Криму та військові дії в Донецькій і Луганській областях привели до появи в Україні близько 2-х мільйонів внутрішніх переселенців. На цьому тлі виникли проблеми адаптації переселенців на новому місці проживання. В Україні існує інший досвід вимушеного переселення людей: після аварії на Чорнобильській атомній електростанції, яка сталася в 1986 р, близько 300 тис. Чоловік було розселено на нові місця проживання по всій території України.

 Вільча Харківської області – це село, побудоване на початку 1990-х років спеціально для переселення жителів селища Вільча Поліського району Київської області, яке увійшло у зону відселення внаслідок Чорнобильської катастрофи. Коли в Україні у 2014 р. почалися військові дії, мешканці Вільчі Харківської області прийняли сім’ї переселенців із зони військового конфлікту. Чорнобильський досвід перших переселенців допоміг в адаптації та інтеграції переселенцям сьогоднішнім. Саме ці аспекти взаємодії “старих” і “нових” переселенців пропонується дослідити молоді з Німеччини та України у рамках програми MEET UP!

 Учасники проекту будуть проводити аудіо- та відео-інтерв’ю з переселенцями, що проживають у Вільчі, готувати фото- та відеоматеріали. Учасники проектустворять відеофільм про сьогодення Вільча та підготують до публікації історичний альбом “Вільча – переселене село”, який розповідатиме історію села та міститиме інтерв’ю з його мешканцями.

 Проект сприятиме збереженню пам’яті про унікальний досвід переселення із зони відселення внаслідок аварії на ЧАЕС, використання цього досвіду в сучасних умовах, а також передачі цього важливого історичного досвіду від старшого покоління молодшому. Також проект допоможе глибше зрозуміти проблеми, які існують в громадах, де проживають вимушені переселенці, що буде спонукати до пошуку вирішення цих труднощів.

У рамках проекту передбачено дві зустрічі німецько-української групи. Перша зустріч відбудеться в Україні у Харкові та області 02.08.-11.08.2017 р. Друга зустріч відбудеться у Бохумі (Німеччина) 05.03.-11.03.2018 р.

 Робоча мова участі в проекті: англійська

 Умови участі:

До участі у проекті запрошуються студенти, аспіранти та молоді дослідники всіх сфер соціальних та гуманітарних наук. Необхідний рівень знання англійської мови – не нижче С1. Знання німецької мови вітається, але не є обов’язковим. Участь в обох частинах проекту є обов’язковою.

 Організатори покривають витрати учасників на харчування, проживання у Вільчі, проїзд, проживання та харчування у Німеччині. Не покриваються витрати на проїзд до Харкова та проживання у Харкові, витрати на отримання візи.

 Щоб взяти участь у проекті, просимо заповнити форму за посиланням  до 11 червня 2017 р.

 Докладніше::http://www.1986.org.ua/uk/news/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82-%E2%80%9C%D0%B2%D1%96%D0%BB%D1%8C%D1%87%D0%B0-%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%BE%E2%80%9D

 За додатковою інформацією звертайтеся за адресою: [email protected]

Матеріал опублікований у рамках спеціального медіа-проекту «Інформація для свідомих дій: почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту на сході України», що  впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. 

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.