Регіональний фокус: Дніпропетровська, Харківська, Запорізька області, а також підконтрольні Україні частини Донецької і Луганської областей.
Орієнтовані дати стажування: 29 листопада 2015 р. - 5 грудня 2015 р.
Місце проведення: Вінниця
Чому ця програма важлива?
В Україні проживає понад 2 млн. людей з інвалідністю. Значна частина цієї категорії громадян перебуває в соціальній ізоляції. Люди з інвалідністю мають перешкоди у здобутті освіти, працевлаштуванні, доступності, що негативно впливає на їхню інтеграцію та адаптацію у суспільство, є причиною виникнення конфліктних ситуацій. З іншого боку - суспільство теж не готове сприймати та спілкуватись на рівних з людьми з обмеженими можливостями, демонструвати свою толерантність.
Ця програма розроблена для тих фахівців, які працюють у сфері надання освітніх, соціальних, психологічних послуг людям з особливими потребами, їх реабілітацією. Програма є унікальною можливістю обмінятись досвідом роботи фахівців з різних регіонів України, які працюють в державних, комунальних, громадських організаціях, які надають послуги людям з особливими потребами.
Учасники програми матимуть можливість ознайомитись із досвідом роботи реабілітаційних установ, громадських об’єднань, обмінятись ідеями та думками з фахівцями Вінницької області.
Чому досвід обраної для стажування країни цікавий і повчальний?
Програма буде реалізована Вінницьким міжрегіональним центром професійної реабілітації інвалідів «Поділля» Міністерства соціальної політики України разом із соціальними партнерами. Центр має значний досвід успішної роботи з цією соціальною групою. Після проведення професійної, соціальної і психологічної реабілітації майже 60 відсотків клієнтів центру працюють, створюють сім’ї успішно спілкують з іншими людьми. У результаті роботи у людей з інвалідністю змінюється ставлення до себе і до оточуючого світу, покращуються соціальні навички.
Мета навчальної програми:
Ознайомитись із методиками проведення професійної, соціальної і психологічної реабілітації людей з особливими потребами; з досвідом роботи реабілітаційних центрів Вінницької області налагодити професійні зв’язки, співпрацю і комунікації між фахівцями з різних регіонів України у сфері надання послуг людям з інвалідністю.
Ціль програми - налагодження професійних зв’язків між фахівцями, які працюють в сфері надання допомоги людям з інвалідністю.
Питання, що вивчатимуться учасниками під час програми:
Учасники програми ознайомляться з роботою таких організацій і установ:
- Вінницький міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів «Поділля» Міністерства соціальної політики України; Комунальний заклад «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій»; - Вінницький центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів «Промінь» Міністерства соціальної політики України; Вінницький міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія»; - Барський міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Еверест»; Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями (с. Гнатків, Томашпільський р-н); - Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Джерело» (м.Гнівань, Тиврівський р-н) ; - Вінницький соціально-економічний інститут університету «Україна»; - Громадська організація «Паросток»; - с. Дорожне - трудові майстерні Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій».
Учасниками цієї програми можуть бути:
Вимоги до кандидатів:
РЕЄСТРАЦІЯ ДЛЯ УЧАСТІ НА САЙТІ www.ceume.org.ua
Усі витрати учасників покриваються організаторами. Відбір учасників проводиться на конкурсних засадах.
Навчальна програма організована в рамках проекту «Примирення в українському суспільстві: від енергії протесту до енергії творення» - Програма запобігання конфліктів, сприяння стабільності та безпеці в Україні за фінансової підтримки Уряду Великої Британії.
Коментарі