Одна з актуальних проблем сьогодення – працевлаштування населення. Одним із варіантів вирішення проблеми є самозайнятість у сфері сільського зеленого туризму (СЗТ). Це специфічна галузь, успіх у якій передбачає наявність певних знань, навичок та рис характеру. Стажування передбачає теоретичне навчання основам організації власної справи у сфері послуг та знайомство, обмін практичним досвідом із господарями садиб СЗТ різного рівня та напрямків. На прикладі успіху людей можна вивчити та адаптувати досвід організації самозайнятості та створення нових робочих місць.
Ця тема особливо важлива з огляду на велику кількість вимушених переселенців та потребу їх працевлаштування. Вирішення проблеми зайнятості переселенців сприятиме їх інтеграції в нові громади, зменшить напруження в громадах та ризик виникнення конфліктних ситуацій.
Чому саме тут варто повчитися досвіду?
Херсонщина не є ключовим регіоном у царині СЗТ, але тим цікавіше та корисніше вивчити досвід людей, які стали успішними у цьому напрямку. Досвід показує, що роботу знаходять ті люди, які її шукають. Відповідальність, ініціативність, далекоглядність, орієнтація на перспективу спонукають окремих людей до самозайнятості, тобто до відкриття власної справи. Перепонами може бути недостатність інформації, брак досвіду тощо, саме ці аспекти і має на меті висвітити стажування. Проблема самозайнятості (в означених для стажування садибах) була вирішена власниками шляхом цілеспрямованості, ризику, проб та помилок (як, загалом, і будь-яка підприємницька діяльність). Саме тому викладання теоретичних основ надання туристичних послуг, перейняття практичного досвіду власників садиб СЗТ і дасть для стажерів поштовх та перевагу у реалізації власної справи.
Хто має взяти участь у програмі?
Під час реалізації програми вивчатимуться й обговорюватимуться наступні питання/теми:
Географічних фокус
Цільовими регіонами для відбору учасників навчальних програм є Дніпропетровська, Харківська, Запорізька області, а також підконтрольні Україні частини Донецької і Луганської областей.
Вартість участі в навчальній програмі
Усі витрати, пов’язані з участю в навчальній програмі, покриватимуться Консорціумом із удосконалення менеджмент-освіти в Україні» за рахунок коштів проекту «Примирення в українському суспільстві: від енергії протесту до енергії творення», що здійснюється за підтримки Уряду Великої Британії, чи будуть відшкодовані учасникам (наприклад, вартість проїзду після надання оригіналів проїзних документів).
Вимоги до кандидатів
Незалежно від обраної програми кандидат має:
Як взяти участь в програмі?
Для участі у тій чи іншій програмі необхідно заповнити он-лайн Анкету кандидата для участі в програмі на сайті www.ceume.org.ua у терміни, вказані в описі програми, і надіслати отримані по електронній пошті після заповнення анкети документи на вказану адресу.
Коментарі