bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Майстерня з методів діалогу «Спогади різні — майбутнє спільне!»
04.09.2015

Запрошуємо представників громадських організацій, фахівців, експертів та ентузіастів, які працюють з усною історією, пам’яттю, спогадами подавати заявки на участь у майстерні з методів діалогу про минуле “Спогади різні — майбутнє спільне!”, яка відбуватиметься 25-27 вересня у Львові та 29 вересня-1 жовтня у Вінниці в межах проекту “Майбутньому потрібні спогади: український діалог про історію та спогади”.

Заявки на участь приймаються до 18 вересня включно.

Минуле впливає на наше життя. Іноді воно може допомагати нам краще розуміти дійсність, а часом навпаки - заважає. Ми стикаємось з ним у книгах, у розмовах, газетах, фільмах, а також у нашій пам’яті. У конфліктах часто саме різні спогади й різне сприйняття минулого призводять до відчуження й нерозуміння між сторонами. З іншого боку, спільні спогади можуть зблизити людей, а обмін різним сприйняттям минулого може допомогти розуміти один одного краще.

Історія та минуле - важливий стрижень для відчуття себе. Які ідентичності мені близькі? Звідки вони у мене взялися? З яким біографічним досвідом вони пов’язані? Що означає бути українцем, жінкою або чоловіком, активістом, фахівцем, батьком? Під час нашої майстерні ми хочемо на особистому досвіді, на основі різних матеріалів і записів наблизитися до різних ідентичностей, дізнатися побільше про їх походження та значення.

Під час майстерні учасники навчаться методам роботи з діалогами в контексті спогадів. По закінченні вони зможуть самі використовувати ці методи, щоб проводити заходи і застосовувати їх у своїй роботі. Після завершення двомісячної практичної фази проекту учасники обох майстерень зустрінуться знову. Під час заключної зустрічі вони зможуть обмінятись отриманим досвідом, а також матимуть можливість спланувати свою подальшу діяльність у цьому напрямку.

Учасники та подання заявки на участь

В межах проекту відбудуться 2 семінари-майстерні:

  • 25–27 вересня 2015 р.: майстерня у Львові (для представників з різних регіонів України)
  • 29 вересня-1 жовтня 2015 р.: майстерня у Вінниці (для представників з Вінниці)
  • жовтень-листопад: практична діяльність учасників проекту
  • 4-6 грудня 2015 р.: підсумкова зустріч учаників проектів у Вінниці

До участі у майстерні у Львові запрошуються представники громадських організацій України, фахівці, експерти та ентузіасти, які працюють з усною історією, пам’яттю, спогадами, організують та проводять діалоги у групах та спільнотах. Щоб взяти участь у семінарі, просимо заповнити онлайнову форму учасника до 18 вересня включно.

До участі у майстерні у Вінниці запрошуються представники громадських організацій м.Вінниця, місцеві фахівці, експерти та ентузіасти, які працюють з усною історією, пам’яттю, спогадами, організують та проводять діалоги у групах та спільнотах. Щоб взяти участь у семінарі, просимо заповнити онлайнову форму учасника до 18 вересня включно.

Участь у майстерні безкоштовна. В межах проекту учасники забезпечуються харчуванням. Учасникам, які братимуть участь у майстерні у Львові, покриваються витрати, пов’язані з проживанням, а також відшкодовуються витрати, пов’язані з проїздом: автобус, потяг (2 клас, купе, плацкарт).

Просимо звернути, кількість місць обмежена!

Методи

Під час триденного семінару учасники досліджуватимуть різні шляхи того, яким чином сприйняття минулого входить в наше життя. подивимося на публічні та особисті прояви пам’яті, спробуємо використати їх для кращого розуміння як нас самих, так й інших людей. Так само ми говоритимемо про те, як використовувати спогади та сприйняття минулого з метою побудови діалогу між різними групами людей.

Методи засновані на методиці “наративного інтерв’ю”, методологіях “ґештальт-педагогіки” та “педагогіки звільнення”. Ми спираємося на моделі й теорію впливу спогадів та пам’яті на конфлікти, маємо багаторічний досвід у проведенні діалогів.

Ведучі

Андреа Земсков-Цюґе — історик, працює у Кавказькій програмі Фонду Берґхоф. Із 2000 р. є тренером та фасилітатором в області історії, спогадів та конфліктів. У 2003-2005 рр. працювала у Центрі усної історії Європейського Університету у Санкт-Петербурзі як запрошений фахівець та викладач. У власній дисертації та публікаціях займалась питаннями історії Другої світової війни та сталінізму, теоріями пам’яті та методами біографічної роботи у конфліктних ситуаціях.

Дана Їроус — політолог, закінчила аспірантуру на тему впливу спогадів ув осетино-інгуському конфлікті. Із 2005 р. працює координатором проектів та тренером в області історії та спогадів, ґендерної теорії та підходів, а також конфліктології у жіночій громадській організації “ОВЕН” у Берліні.

Організатори

ОВЕН (OWEN e. V.) – Мобільна академія ґендерної рівності та миротворчості
www.owen-berlin.de

Інститут міжнародних відносин в області культури активно діє по всьому світу, підтримує мирне та взаємозбагачувальне співіснування людей та культур.
www.ifa.de

Проект фінансується Міністерством закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина

Контакти

  • У Львові - Олекса Стасевич
  • менеджер програми “Україна активна: загоєння минулого”
  • МГО “Основи свободи” (www.ukrainian-action.org.ua)
  • тел.: +380 67 622 7218
  • +380 50 309 7997 [email protected]
  • У Вінниці - Анна Моргун
  • координатор проектів
  • Громадська організація “Центр Поділля–Соціум”
  • http://www.pscenter.org.ua/
  • тел.: + 380 67 683 3406 e-mail: [email protected]

Коментарі

Тетяна Москаленко   3391 день тому   #  

Доброго дня!
Не відкривається онлайнова анкета.
Допоможіть, будь ласка.
Тетяна

  •   Пiдписатися на новi
Валентина Третяк   3391 день тому   #  

У мене аналогічно!

  •   Пiдписатися на новi
Омельченко Валерія   3390 днів тому   #  

Доброго дня! Посилання вже відкривається.

  •   Пiдписатися на новi
Валерій ГРЕЦЬ   3390 днів тому   #  

Замість анкети львівського тренінгу відкривається вінниціка анкета. Що робити?

  •   Пiдписатися на новi
Омельченко Валерія   3390 днів тому   #  

Доброго дня!
Перевірте ще раз, будь ласка.
Дякуємо, що користуєтесь нашим порталом.

  •   Пiдписатися на новi
Валерій ГРЕЦЬ   3390 днів тому   #  

Дякую! Вийшло!

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.