26 травня 2009 року з 9.00 до 18.00 Український форум благодійників проводить peer learning event «Соціальна реклама: можливості для зміцнення та популяризації благодійництва в Україні». Захід відбудеться в рамках просвітницької програми Форуму «НА ВЧИСЬ».
Peer learning event - це спеціально організована зустріч учасників українського руху благодійників, під час якої створюються відповідні освітні умови, що сприяють ефективному опануванню нових знань та досвіду, а саме, виявленню спільних інтересів за різними складовими благодійної діяльності; участі у спільному розв’язанні визначених проблем; отриманню нових ідей та інформації для власної роботи побудові нових контактів та довгострокового партнерства.
Основні питання, що будуть підніматися під час peer learning event з соціальної реклами:
Під час заходу учасники зможуть детально познайомитися з різними більш та менш успішними вітчизняними кейсами соціальної реклами, зокрема із досвідом:
Своє бачення розвитку соціальної реклами в Україні та її можливості для сектору благодійництва предсталять запрошені експерти:
Учасники заходу: представники (керівники, менеджери, координатори проектів/програм, спеціалісти із зв’язків з громадськістю та залученню ресурсів) членів Українського форуму благодійників, інших благодійних фондів та організацій, співробітники бізнес-компаній, які відповідають за реалізацію благодійних програм; приватні благодійники тощо.
Умови участі у заході: Члени Українського форуму благодійників: 1 особа від організації - участь безкоштовна; кожна наступна особа - реєстраційний внесок 100,00 грн.
Не члени Українського форуму благодійників: 1 особа від організації – 200,00 грн.; кожна наступна особа - реєстраційний внесок 150,00 грн. Для організацій, що мають статус ДРУЗІВ ФОРУМУ передбачена 50% знижка.
Кошти, зібрані під час реєстрації, будуть спрямовані Українським форумом благодійників на створення інформаційної бази Форуму з питань благодійництва, зокрема на придбання спеціалізованої літератури.
Час та місце проведення: 26 травня 2009 року, з 9.30 до 17.30 (початок реєстрації о 9.00) Адреса: м. Київ, вул. Фролівська 1/6, 3 поверх, зала для засідань Благодійної організації «Центр практичної філософії» (станція метро “Контрактова площа”).
Реєстрація: Для реєстрації необхідно заповнити реєстраційну форму та надіслати її до 22 травня 2009 року на електронну адресу [email protected] або на факс (044) 425 92 95.
У зв’язку з обмеженою кількістю місць, реєстрація для участі у peer learning event є обов’язковою.
Члени Українського форуму благодійників та представники організацій, що подали свої реєстраційні заявки першими, матимуть перевагу.
Підтвердження про свою участь у peer learning event учасники отримають 25 травня 2009 року.
Оплата реєстраційного внеску: За безготівковим перерахунком Благодійна організація «Український форум благодійників», м. Київ, вул. Артема, 46; Код ЄДРПОУ 33886435, п/р 26003100745; ВАТ «Райффайзен Банк Аваль», МФО 380805. Призначення платежу: добровільна пожертва на статутну діяльність. Оплата має надійти до початку peer learning event
Готівкою 26 травня 2009 року під час peer learning event.
Більш детальна інформація за телефоном 8 066 767 63 51, контактна особа Дар’я Непочатова, координатор програм Українського форуму благодійників.
Програма заходу
9.00 Реєстрація учасників
9.30 Презентація заходу: учасники, очікування, знайомство з освітньою методологією Emergent Learning, на якій базуватиметься робота протягом дня
Модератор заходу: Анна Гулевська-Черниш, директор УФБ
10.00 Сесія №1 “Знайомимося з досвідом : соціальна реклама як засіб популяризації благодійних ініціатив та програм”
Презентація кейсів соціальної реклами
12.00 Перерва на каву
12.30 Сесія №2 “Робимо висновки : можливості та перешкоди у розвитку соціальної реклами в Україні” Дискусія учасників за результатами кейсів
Виступи експертів
14.00 Обід
14.45 Сесія №3 “Плануємо наступні кроки : використання засобів соціальної реклами у зміцненні діяльності благодійних фондів та організацій” Індивідуальна робота учасників
16.30 Перерва на каву
17.00 Підбиття підсумків заходу
Коментарі
у суспільстві, яке пронизане тотальною недовірою до усіх суспільних інститутів, в тому числі й до благодійних, складно говорити про системну благодійність. Виняток в Україні становить церква. У вимираючих українських селах люди віддадуть останні гроші на будівництво храму, ніж на ремонт клубу.
Саме тому, так важливо робити ці невеликі, але досить важливі крокі, для популяризації благодійництва. Саме в цьому і полягає місія Українського форуму благодійників. І ми всіх запрошуємо приєднатися до нас, щоб спільними зусиллями формувати/розвивати українську благодійність.
Як на мене, захід швидше нагадує роботу групи самодопомоги для благодійників. До речі, самодопомога все частіше використовується фахівцями різних галузей для вирішення складних проблем внутрішнім ресурсом.
Детальніше про самодопомогу можна дізнатись тут
https://www.gurt.org.ua/uploads/news/images/2009-1/shg_cover_small.jpg
https://www.gurt.org.ua/uploads/news/2009/01/13/samodopomoga.pdf
На скільки мені відомо, це буде перший захід в Україні, побудований за методологією peer-learning event, в основу якої покладено нову освітню методику — Emergent Learning , розроблену Signet Research and Consuting.
Дана освітня методологія базується на запровадженні освітнього процесу, який включає в собі чьотири основних етапи:
1. Аналіз існуючого досвіду;
2. Визначення ключових висновків, що базуються на отриманому досвіді;
3. Аналіз того, яким чином можна використати отримані висновки для покращення власної діяльності;
4. Розробка плану дій.
Можливо, в чомусь ця методика перегукується із самодопомогою і тут і там головний принцип – рівний рівному. Приходьте на захід:)
Більш детальна інформація про Emergent Learning методологію знаходиться на сайті http://www.signetconsulting.com/concepts/emergent_learning.php
Проте один з перших досвідів активного використання даного освітнього підходу у сфері розвитку благодійності належіть Всесвітній ініціативі підтримки грантодавства (WINGS). На сайті цієї організації http://www.wingsweb.org/ можна ознайомитися з матеріалами та результатами більшості проведених ними за принципом peer learning заходів.