Відкритий захід в рамках підсумкового семінару програми неформальної громадської освіти молоді „ Майстерня громадської активності”
Захід передбачено для гостей, представників громадських організацій, громадських активістів, молоді та студентів, державних діячів у сфері освіти та молодіжної політики. Участь у заході за попередньою реєстрацією [email protected] або за тел. +38 050 437 79 30 (Іванна Чупак)).
Що таке кав’ярня відкритого простору та як вона функціонує?
Кав’ярня для сучасного міського жителя є особливим місцем - місцем зустрічі та вживання загадкового приємного теплого з гірчинкою напою, який дарує енергію, активує, спонукає до дії. Це простір, відмінний від роботи та дому. Це унікальне місце на перетині приватного та публічного простору, де обмінюються особливими думками та народжуються незвичайні ідеї. Це свободолюбиве місце, де ми можемо зустрітись з цікавими людьми та обмінятись думками.
Тому саме сюди, до кав’ярні відкритого простору, “Майстерня громадської активності” запрошує вас для обміну думок, власних компетенцій у сфері неформальної громадянської освіти та громадянського активізму, відкритого діалогу та дискусії. Основною темою нашої зустрічі за кавою будуть границі та кордони, які ми долаємо щодня в собі, між членами своєї громади або ж між різними країнами. Де лежать наші границі, як інтегрувати в суспільство його відокремлені частини та яким чином не дати державним кордонам впливати на свободу нашого спілкування з сусідами? - На всі ці та багато інших питань ми будемо шукати відповіді разом з вами та нашими учасниками і партнерами з різних куточків України, Польщі та Білорусі.
Кав’ярня відкритого простору буде відкрита 30 жовтня 2013 року з 15.00 по 19.00 за адресою кафе-музей „Під замком“, вул. Ольбрахта, 3, м. Ужгород
Програма Кав’ярні відкритого простору
Частина І
15.00 – 17.00 Майстер-класи та дискусії з актуальних питань громадянського суспільства, його обмежень, границь та шансів щодо їх подолання в Україні, Польщі та Білорусі від учасників, тренерів та координаторів «Майстерні громадської активності», а також від громадських активістів м.Ужгород.
«Майстерня громадської активності» запрошує взяти активну участь у відкритих майстер-класах та обговореннях в рамках «Кав’ярні відкритого простору», де у зацікавлених постане можливість тримати нову інформацію з питань розвитку громадянського суспільства в Україні, Польщі та Білорусі, а також поділитися своїми практичними знаннями та навичками в сфері проектного менеджменту та креативних підходів до вирішення громадських викликів.
(Програму з темами майстер-класів ви можете отримати при вході до кав’ярні, а також та на наших сторінках www.vk.com/ta_sama_maysternya або www.facebook.com/maysternya)
Частина 2
17.00 – 19.00 Подіумна дискусія та відкритий діалог на тему «Мобільність молоді в Європі — Між (не)видимими кордонами та спробами зустрічі»
Відносини Європейського Союзу та України останнім часом розвиваються надзвичайно динамічно. В очікуванні Саміту у Вільнюсі постають надії на просування кордонів Європи все далі на Схід, але вже зараз зрозуміло, що на практичному рівні реалізація засад європейської мобільності виглядає набагато складніше як в людському, так і в міському просторі.
Мобільність сучасної молодої людини є однією із засадничих умов здобуття сучасної європейської освіти та достойного працевлаштування, а також для забезпечення рівноправного діалогу в громадянському суспільстві європейського виміру. Навчання, стажування, дослідницька робота та участь в молодіжних проектах за кордоном збагачує особистий та професіональний досвід, дає можливість дізнатися більше про інші моделі організації громад і суспільства, розширити розуміння інших культур та поглибити знання іноземних мов.
Цей потенціал мобільності намагаються розбудовувати різноманітні програми та проекти транснаціонального та прикордонного співробітництва. Однією з таких програм є «Майстерня громадської активності», яка своєю діяльністю об’єднує три країни з різним
доступом до інформації та свободою пересування – Польщу, Україну та Білорусь. Своїми щоденними проектами ми мотивуємо молодь реалізовувати шанси для зустрічі одне з одним та отримувати нові компетенції не тільки вдома, але й за кордоном. Але майже щодня у нас виникають проблеми з тим, що тільки невелика група молодих людей має шанс, сміливість та упевненість у собі перетинати такі видимі і невидимі кордони, побудовані не тільки ними самими, а системами, в яких вони живуть.
В рамках подіумної дискусії зі спікерами ми хотіли б поглянути на таке явище як «мобільність» у сучасному світі з точки зору різних перспектив: міжкордонної та транснаціональної, з точки зору локального досвіду та досвіду життя окремого міста зокрема, бачення і практичного досвіду молоді, якої мобільність наразі стосується найінтенсивніше та найболючіше.
Ключові питання дискусії:
- Що таке мобільність у сучасному світі? Яким чином вона проявляється у повсякденному житті на практичному рівні?
- Наскільки мобільність молоді на сьогодні виражає шанси на розвиток або деградацію тієї чи іншої держави? Що на сьогодні для молодих людей означає бути громадянином своєї держави?
- Як формується у сучасної молоді пострадянського та східноєвропейського простору їх власна громадянська позиція та як впливає на цю позицію вільне пересування в просторі?
- Яким чином взаємопов’язані мобільність, подорожі та міжнародні зв’язки з розвитком громадянського суспільства та демократизації в країнах?
- Чому є важливим обмін між молоддю країн-сусідок? Та наскільки є важливим розвивати активність та обмін саме серед молоді?
- Що означає мобільність для сучасного міста? Як створити конкретними діями місто «для людей» і як боротись за нього? Хто повинен змінювати та «мобілізувати» місто: влада чи група громадсько активних людей?
По завершенні подіумної дискусії: неформальне спілкування за келихом вина.
В рамках Кав’ярні відкритого простору діє також Галерея громадських проектів учасників Майстерні громадської активності 2013.
Галерея буде представлена у форматі баннерів-стендів з описами проектів та фото, які репрезентують учасники з різних міст Польщі, України та Білорусі. Випускники, які реалізували дані проекти, також запрошені на захід.
«Майстерня громадської активності» - це програма неформальної громадянської освіти молоді та підтримки її громадських, соціальних та культурних ініціатив в Україні, Польщі та Білорусі. В рамках цієї програми молодь покращує життя своїх громад через невеликі проекти, отримуючи через них поштовхи для саморозвитку та нові «живі» знання. В 2013 році молодими людьми з усієї України, Польщі та Білорусі було реалізовано 41 проект. Ця програма реалізується «Українською мережею освіти дорослих та розвитку інновацій» (Україна) та спілкою «Genius Loci» (Польща) за підтримки Колегіуму ім. Теодора Гойсса Фонду ім. Роберта Боша та Спілки MitOst e.V. та програми Польсько-Американського Фонду Свободи «Перетворення в регіоні» –RITA, яка реалізується Фондом Освіта для демократії (Польща). Своїй інтенсивній та ефективній роботі протягом вже майже 6 років «Майстерня громадської активності» завдячує якісному співробітництву з постійними локальними партнерам в Україні – з Донецькою громадською організацією «Альянс», Коаліцією молодіжних організацій Черкаської області «Молода Черкащина», НУО «Клуб молодих лідерів» (м. Сімферополь) та Хмельницьким обласним Центром молодіжних ініціатив, а також з громадською організацією To.pole (Краків, Польща).
Коментарі