bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Сільськогосподарські дорадники та євроінтеграція: досвід Латвії та можливості для України
28.08.2024

 

Анонс

Роль сільськогосподарських дорадників у процесі  інтеграції до ЄС: досвід Латвії та можливості для України

Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України, Латвійський центр сільських консультацій та освіти запрошують  до участі онлайн-семінарі «Роль сільськогосподарських дорадників у процесі  інтеграції до ЄС: досвід Латвії та можливості для України»

 

Дата: 25, 26, 27 вересня 2024 року.

Час: 10:00-12:30 (кожного дня в один і той же час).

Місце: онлайн (ZOOM)

Посилання для реєстрації: https://forms.gle/16nd4rnFWuTQngkA9

Усі зареєстровані учасники отримають посилання для підключення до ZOOM.

 

Мета семінару: підвищення ефективності використання інституту дорадництва у процесі аграрної та сільської євроінтеграції України.

 

Три дні кращі фахівці із Латвії та України ділитимуться знаннями та досвідом про таке:

·                    Основні інструменти ЄС щодо розвитку сільських територій та оцінка їх впливу.

·                    Роль сільськогосподарських та сільських дорадників у процесі інтеграції до ЄС: досвід та ідеї Латвії.

·                    Як інтеграція до ЄС допомогла розвитку латвійських фермерських господарств: практичні приклади, історії успіху Історія успіху.

·                    Трансформація сільськогосподарського дорадництва у процесі євроінтеграції Латвії: помилки та робота над ними.

·                    Досвід/досягнення/завдання регіонального дорадника та керівника структурного підрозділу Латвійського центру сільських консультацій та освіти у процесі інтеграції до ЄС.

·                    AKIS та сільськогосподарське дорадництво: європейські тенденції – досвід Латвії.

·                    Сільськогосподарське дорадництво у політиці аграрної та сільської євроінтеграції України.

·                    Поточна ситуація в Україні – залучення дорадників до інтеграційних процесів.

·                    Потреби України у процесі аграрної та сільської євроінтеграції: напрями, кроки, інструменти.

 

Організатори:

·                Латвійський центр сільських консультацій та освіти.

·                Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України.

 

Цільова аудиторія:

·                    сільськогосподарські дорадники та експерти-дорадники, фахівці сільськогосподарських дорадчих служб, консультаційних компаній;

·                    фахівці з аграрного та сільського розвитку територіальних громад, обласних та районних державних адміністрацій, рад;

·                    науковці та освітяни;

·                    представники аграрного та сільського бізнесу;

·                    представники громадських організацій, чия діяльність пов’язана з аграрним та сільським розвитком.

 

Контакти: doradaukraine@gmail.com; + 380975747327 (Роман Корінець).

 

 Довідка

Із набуття Україною статусу країни-кандидата в члени ЄС важливого значення набуває робота з передвступної підготовки до членства в ЄС. Одним із інструментів такої підготовки є IPARD - Instrument for pre-accession assistance for rural development. Мета IPARD - допомогти бенефіціарам  (країнам – кандидатам в члени ЄС) узгодити себе з правилами, стандартами, політикою та практикою ЄС для підготовки до членства в ЄС шляхом просування політичних, інституційних, правових, адміністративних, соціальних та економічних реформ у сфері аграрного та сільського розвитку. За допомогою ІPARD ЄС надає бенефіціарам фінансову та технічну допомогу з метою зробити свій сільськогосподарський сектор і сільські райони більш стійкими,  узгоджуючи їх аграрну політику зі спільною сільськогосподарською політикою ЄС.

Україна ще не має доступу до програми передвступної підготовки для сільського розвитку, але, зважаючи на тривалість та складність процесу, роботу із приєднання до цього інструменту чи йому подібних, що будуть у майбутньому,  варто розпочинати зазделегідь.

За підтримки Посольств США в Україні, Міністерства закордонних справ Латвії, а також Міністерства аграрної політики та продовольства України, Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України і Латвійський центр сільських консультацій та освіти  реалізують проєкт «План дій щодо гармонізації законодавства у сфері сільського розвитку в Україні, сприяння використанню передвступних інструментів допомоги ЄС для сільського розвитку для підвищення конкурентоспроможності та експортної спроможності малих і середніх підприємств в Україні».

Одне із ключових завдань проєкту – підготовка дорожньої карти для приєднання України до Інструменту передвступної підготовки для сільського розвитку. Під час заходу буде презентоване та обговорено проєкт цієї Дорожньої карти.

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.