Інформаційно - просвітницька діяльність по протидії торгівлі людьми через випуск тематичних радіопрограм “Багато що в не багатьох словах”. ІПЦ «Боразан» веде інформаційно - просвітницьку діяльність по протидії торгівлі людьми в Білогірському районі Автономної Республіки Крим через випуск тематичних радіопрограм “Багато що в не багатьох словах”.
В даний час молодь, а особливо молоді дівчата, в Автономної Республіці Крим мають недостатні можливості для отримання високооплачуваної роботи і щоб покращити своє матеріальне становище багато хто шукає швидких і високих заробітків за кордоном.
Вищезгадана проблема є дуже актуальною особливо для Білогірського району АР Крим. Річ у тому, що район є сільським районом (рівень безробіття дуже великий після розвалу колгоспів і радгоспів), у багатьох селах крім провідного радіо практично не має інших джерел інформації. Тому регулярні радіопрограми повинні стати надійним оплотом перед всезростаючою проблемою загрози торгівлі “живим” товаром. Проте для проведення роботи по вихованню стійкого негативного стереотипу до подібних перспектив не приділяється належної уваги даній проблемі з боку місцевої влади. Ось вже 5 місяців ІПЦ «Боразан» реалізує проект “Багато що в не багатьох словах” де не тільки проводить тематичні радіопрограми, але й залучає усі сектора суспільства для протидії торгівлі людьми. ІПЦ “Боразан заключив договори з управлінням юстиції, з центром соціальних служб для молоді Білогірського району, центром зайнятості, відділом по роботі з неповнолітніми про спільну діяльність у сфері протидії торгівлі людьми. Договори підписано, почата активна співпраця:. Проведено лекції на засіданнях виконкомів сільрад району. Проведено сумісний захід з Білогірською райрадою для представників органів місцевого самоврядування та осіб, зачислених у кадровий резерв на посади в органах місцевого самоврядування з теми протидії торгівлі людьми та реабілітації постраждалих від неї.
У результаті реалізації проекту усе населення Білогірського району (68 тис чоловік) получило нові знання з проблеми торгівлі людьми. Населення ознайомлено з методами роботи МОМ та ІПЦ «Боразан» як виконавця проекту, підтриманого МОМ, у Білогірському районі.
У газетах районного та республіканського рівня надано інформацію о проекті. Налагоджено тісну співпрацю з православною громадою району. Налагоджено тісну співпрацю з НПО району. Налагоджено тісну співпрацю з регіональним меджлісом кримськотатарського народу . У ході реалізації проекту ми стали свідками того, що органи виконавчої влади стали більш охочими до співпраці, чого не було на першому етапі, де вони не дуже поспішали на конструктивний діалог. Вочевидь, органи влади хоч не хотіли посилення громадського контролю у районі, але вони признали авторитет та благі прагнення ІПЦ «Боразан». ІПЦ «Боразан» діє на засадах чіткого дотримання діючого законодавства. Бо ми знаємо, що керівництво України підтримує подібні ініціативи, о чом свідчить Постанова Кабінету Міністрів України ’’Про затвердження Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади та їх посадових осіб’’. Виходячи з вищезазначеного, ми понімаємо наскільки актуальною для району є тема проекту. Ми ставимо своєю задачею привернути увагу влади до проблеми, та забезпечити на при кінці проекту активне залучення влади до сумісних з НПО зусиль по протидії торгівлі людьми.
Закликаємо лідерів НПО з усіх регіонів України активніше долучатися до теми протидії торгівлі людьми. Ми готові усім бажаючим надати нашу пораду та поділитися досвідом.
Коментарі