Нагадування про проблему ВІЛ/СНІД все ще викликає в чималої частини нашого суспільства якусь неприязнь до людей, які стали жертвами цього захворювання. При цьому, забуваючи, що ніхто не застрахований від даної біди.
Часто в жовтій пресі можна прочитати негативну інформацію про найбільш уразливих до цієї проблеми групах населення. Наприклад, що вони поширюють СНІД та венеричні захворювання, що вони соціальне зло і т.д. і т.п. І дуже рідко можна почути іншу точку зору, думку тих, хто копнув глибше цю тему і спробував не бичувати, а допомогти.
Є в Україну спеціальні друковані видання, де представники громадських організацій, соціальних служб, медики і самі представники найбільш уразливих груп населення, наприклад, жінки, зайняті в секс бізнесі, діляться порадами та переживаннями, і де можна прочитати про цю проблему зсередини. Напевно, найвідомішим з таких видань є журнал «Подорожник».
Журнал видається Миколаївським благодійним фондом «Юнітус» і поширюється безкоштовно, завдяки підтримки МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні». Ось уже кілька років між Інформаційно-просвітницьким центром «Боразан» (м. Білогірськ, АР Крим) і Миколаївським благодійним фондом «Юнітус» налагоджено тісну співпрацю у справі профілактики ВІЛ/СНІДу серед уразливих груп населення. У результаті такого партнерства ІПЦ «Боразан» має можливість більш ефективно здійснювати свою просвітницьку діяльність, щомісяця одержуючи невелику кількість примірників журналу і поширюючи серед цільової аудиторії. 2 листопада в офісі ІПЦ «Боразан» відбулася робоча зустріч з представниками громадськості, які отримують журнал в організації, на предмет отримання зворотного зв’язку та вироблення стратегії співробітництва на 2011 рік.
Виконавчий директор організації Єскендер Іллясов представив січневий номер журналу. «Рослина подорожник лікує тілесні рани, а журнал «Подорожник» лікує душевні» - такими словами розпочав він свою промову, а закінчив закликом, що «… якщо ця проблема є і є люди, яких вона безпосередньо стосується, то і підхід до неї повинен бути з боку суспільства об’єктивний». Учасники зустрічі висловили впевненість у високій значимості профілактичної роботи серед уразливих груп населення і про необхідність ще більших зусиль з подолання стигми з боку суспільства по відношенню до жертв ВІЛ / СНІДу.
Коментарі