У Пирятині відкрився Центр Порозуміння в громаді при ГО “Жіночі ініціативи”.
Основна мета даного Центру - впровадження відновних підходів , медіації в процес розв’язаня конфліктних ситуацій для формування безпечного середовища та активізації членів місцевої спільноти.
Послугами Центру можуть скористатися мешканці міста та району, яким потрібна допомога при вирішенні господарських, сімейних, сусідських, кримінальних та адмінітративних спорів, а також непорозумінь між партнерами в бізнесі
Медіація - це конфіденційна процедура нового альтернативного вирішення спорів сторонами за допомогою третьої нейтральної особи (медіатора), котра скеровує сторони до досягнення взаємовигідної згоди. Ця процедура є оперативною, відбувається за добровільною згодою сторін і в жодному разі не заважає у разі необхідності подальшому розглядові спору в судовому порядку. Сторони самі відповідають за прийняття ними рішення. По закінченню процедури медіації сторони укладають угоду, яка набуває чинності з моменту її підписання і стає обов’язковою для виконання. Важливим є те, що між конфліктуючими сторонами після медіації зберігаються дружні і тривалі стосунки в майбутньому. Застосовується медіація для вирішення будь-яких конфліктних ситуацій: господарські, сімейні, кримінальні , адміністративні спори , при виникненні проблем із партнерами по бізнесу, непорозуміння із владними структурами тощо. Важливим є те, що при взаємній згоді ,за допомогою медіації конфлікти вирішуються ефективніше, витрачається менше часу та коштів.
Медіація застосовується у більшості цивілізованих країн вже понад 25 років. Цей процес успішно розвивається на теренах Європи,США, Австралії,Нової Зеландії. В Україні реалізацію програм примирення з 2003 року розпочав Український Центр Порозуміння.
В Пирятинському районі про медіацію вперше почули в 2008 році і з того часу ГО “Жіночі ініціативи ”, спільно з Пирятинською районною радою, прокуратурою, міліцією та іншими відділами та службами району активно займається її впровадженням. Крім цього, в районі створюються шкільні (студентські) служби порозуміння. Діти-медіатори, які проходять спеціальне навчання, допомагають своїм одноліткам конструктивно вирішувати свої суперечки, у дітей та молоді формується нова культура спілкування, відновлюються людські цінності та сімейні традиції.
Коментарі