«Мовчання не робить честі», - так в один голос кажуть відомі особистості України жертвам, які терплять кривдників у власних родинах.
Однією з інформаційних складових щорічної соціальної кампанії «16 днів проти насильства», яка проходила в Україні з 25 листопада по 10 грудня, стало опитування вітчизняних відомих особистостей з приводу їх ставлення до проблеми жорстокості та насильства в українських родинах. Більшість із них не переживали цю біду особисто. Але їхня соціальна позиція демонструє одне - проблема і не має стосуватися лише тих, хто з нею зіштовхнувся. Це питання до совісті кожної людини і держави.
В обговоренні однієї з найгостріших проблем сучасного суспільства – сімейного насильства - взяли участь: Віталій Кличко, Лілія Подкопаєва, Влада Прокаєва, Богдан Бенюк, Леся Оробець, Микола Томенко, Руслана, Максим Неліпа, Костянтин Грубич, Єгор Соболєв, Тала Калатай, Ольга Сумська, Ірма Вітовська, Фома («Мандри»), Віталій Козловський та ін.
Програма ЄС «Права жінок та дітей в Україні» представляє низку інтерв’ю з відомими особистостями України, які засвідчують свою небайдужість до проблеми насильства в сім’ї та закликають «Не мовчати!».
Пропонуємо детальніше ознайомитися з коментарями та інтерв’ю в підтримку кампанії:
До акції приєдналися медіа-партнери з різних регіонів України:
Газета «Сегодня» на підтримку акції 16 днів поспіль розмістила на сторінках газети основні факти про стан насильства в Україні.
Довідково
Щорічна національна інформаційна акція «16 днів проти насильства»є частиною національної кампанії «Стоп насильству!» та проходить щорічно з 25 листопада по 10 грудня 2010 у цілому світі. Завданнями кампанії є боротьба з насильством щодо жінок, дітей, насильства в сім’ї.
Згідно з результатами дослідження, здійсненного на замовлення Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні: - 44 % українців стикались в своєму житті з насильством в сім’ї; - 30% респондентів зазнавали насильства в сім’ї до 18 років; - 29% респондентів – після досягнення повноліття. - Жінки частіше потерпають від насильства в дорослому віці (33% проти 23% чоловіків), в той час як чоловіки – у віці до 18 років (34% юнаків проти 27% дівчат).
Коментарі