Шановні представники інститутів громадянського суспільства!
3 листопада 2010 року була ухвалена постанова Кабінету Міністрів № 996 „Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”, відповідно до якої у трьохмісячний строк (до 11 лютого 2011 р.) при усіх центральних і місцевих органах виконавчої влади повинні бути сформовані консультативно-дорадчі органи – громадські ради.
Формування громадських рад відбуватиметься під час установчих зборів за участю інститутів громадянського суспільства (громадських, релігійних, благодійних організацій, професійних спілок та їх об'єднань, творчих спілок, асоціацій, організацій роботодавців, недержавних засобів масової інформації та інших непідприємницьких товариств і установ) шляхом рейтингового голосування за внесені ними кандидатури.
Для участі в установчих зборах інститут громадянського суспільства повинен подати заяву ініціативній групі з підготовки цих зборів, до складу якої входять представники діючої при органі виконавчої влади громадської ради (при її наявності), відповідного органу виконавчої влади, інститутів громадянського суспільства.
З інформацією про заплановані дати проведення установчих зборів для формування громадських рад при органах виконавчої влади, контактними даними ініціативних груп з підготовки зборів, а також з відповідями на найбільш поширені запитання про утворення громадських рад Ви можете ознайомитись на урядовому сайті „Громадянське суспільство і влада” (http://civic.kmu.gov.ua).
Пропонуємо Вам долучитися до процесу формування громадських рад при органах виконавчої влади.
Департамент інформації та масових комунікацій
Секретаріату Кабінету Міністрів України
Коментарі
очень вовремя :))) эта тема уже месяц "смакуется". лучше ответьте на вопрос: https://gurt.org.ua/news/recent/8586/#lastcomment а по провинция с 996 совсем выпадает.
Питання: Ми наразі оріентуємося на те законодавство по ІГС яке є. В нас є ІГС зареєстровані одні, як обласні організації, а є і такі що зареєстровані як міські організації. До Постанови 966 були ІГС, які були одночасно в 2-3 Гром радах. 966 каже, що "при усіх центральних і місцевих органах виконавчої влади повинні бути сформовані консультативно-дорадчі органи – громадські ради." Якщо міська організація м. Вінниці може входити до складу ГР при ОДА, то і міська організація м. Немирова чи м. Гнівані теж може входити до ГР при ОДА.
Що каже з цього приводу законодавство? Як правильно?
Шановна пані Анно! Постанова 996 не обмежує право ІГС з різним територіальним статусом входити до складу тих чи інших громадських рад. Тобто заявку на участь в установчих зборах для формування ради при ОДА можуть подавати ІГС і з обласним статусом, і з міським. Тому будь-які критерії до статусу ІГС на етапі прийому заявок на участь в установчих зборах не можуть встановлюватись. Відбір ІГС буде відбуватись безпосередньо під час зборів їх учасниками шляхом рейтингового голосування.
Відповіді на найбільш розповсюджені запитання, пов'язані з процесом формування громадських рад, Ви також можете знайти на урядовому сайті "Громадянське суспільство і влада" (http://civic.kmu.gov.ua).
З повагою Тетяна Андрійчук (Департамент інформації та масових комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України).
Щиро дякую за роз'яснення.
очень оригинально: сначала создать ГР при администрациях и министерствах а потом эту всю структуру реогранизовать :))) так что наверно опять ГР создавать будете при новых министерствах. Ех, Люблю украину, ни последовательности ни логики, одни эмоции)))
Єгоре, нічого дивного в тім немає, адже діяльність чи думка ГО не є пріоритетними для влади, тому нікого там не хвилюють якісь там громадські ради, створені при неіснуючих уже міністерствах, проте є ще час, щоб сформувати ці ради заново. доки не пізно
Ложная тревога. Вчора я кричала:"Уррр-ааа, уррррааа, меня хозяин назхначил любимой женой". Без алегорій - меня включили в ініціативну групу по створенню ГР. Чому? Мені чомусь майже 2 тижні в цьому відмовляли... (Я весь процес детально опишу в жалобі до міністерства).
А сьогодні, 10.12.2010 р., вияснилося що це не так. І чим більше мене туда "не пущают", тим більше мені туди хочеться. Що там такого таємничого відбувається ? Багато ІГС не в курсі про створення ГР при ОДА. Так Подільський центр прав людини, організація знана і в регіоні, і в Україні, виявився організацією яку (ха-ха-ха!) не можливо знайти.
Нелло, громадянське суспільство! Ти де? Де відкритість і прозорість діяльності ІГС? А-ууууу?!
УВАГА!
На сайті http://gromrady.org.ua
по Вінницькій області вказані телефони: Контакти: (0432) 32-25 – 35; 32-35-35; які є недійсними.
Виправте, будь ласка. Правильний телефон: 56 - 19 - 57.
Відповідальна особа: Гареник Володимир