Із 26 листопада 2010 року у Тернополі стартував проект “Студенти для органів місцевого самоврядування – 2011”, який реалізовується Всеукраїнською громадською організацією “Молодіжна Альтернатива” у партнерстві з Тернопільською обласною молодіжною громадською організацією “Спілка Молодіжного Самоврядування (СМС)”.
Протягом 2003 – 2008 років у проекті “Студенти для органів місцевого самоврядування” близько 120 студентів з 21 міста України проходять стажування у міських та обласних радах своїх міст.
Метою даного проекту є підвищення професійної освіти молоді, отримання професійного досвіду студентами та залучення молоді до активної участі у житті свого міста, через організацію їх роботи у органах місцевого самоврядування. В кожному місті ВГО «Молодіжна Альтернатива» відбирає шляхом конкурсу по 6 студентів, які стажуються в органах місцевого самоврядування протягом 5 місяців. Порядок їх роботи – по 4 години на день, в після навчальний час. Бажаною також була б письмова характеристика їхньої роботи з боку міської ради.
Протягом періоду стажування студенти – учасники проекту будуть займатися моніторингом засобів масової інформації, редагуванням нормативно-правових документів та підготовкою їх до друку, аналізом документів з питань економічного, політичного, соціального розвитку міста; перекладом нормативно-правових актів інших країн, готувати відповіді на запити та листи до депутатів.
Для того, щоб стати учасником проекту “Студенти для органів місцевого самоврядування” потрібно бути студентом старших курсів (3-5 курс) або аспірантом, розбиратися у сучасній політичній ситуації, мати аналітичні здібності.
Кандидат на участь у проекті заповнює анкету, яку можна скачати в додатку. Заповнену анкету потрібно передати координатору проекту в Тернопільській області Процику Ігорю.
Проект буде реалізовуватись у два етапи: перший етап передбачає проведення співбесіди із кандидатами на участь у проекті, за підсумками якого буде відібрано 6 студентів, а другий етап передбачає вже безпосереднє стажування у органах місцевого самоврядування. За час стажування студенти будуть мати можливість відвідувати тренінги та семінари, які будуть проходити у м. Київ та інших містах України; писати статті до збірника на запропоновані теми, а також відвідати екскурсію до Верховної Ради України.
По закінченні стажування студенти отримають Сертифікат про проходження стажування. Останній термін подання анкет – 15 грудня 2010 року. Про дату проведення співбесіди кандидатам, які подадуть анкети на участь у проекті буде повідомлено електронною поштою.
Більш детальнішу інформацію можна отримати у координатора проекту у Тернопільській області Процика Ігоря за тел. (063) 4546661.
Коментарі