За даними Міністерства освіти і науки України щороку понад 8,5 тисяч вихованців інтернатних закладів закінчують середню школу і йдуть у доросле життя. Такі випускники не завжди адаптовані до умов соціального життя і часто-густо поза стінами інтернатних закладів стикаються з низкою проблем, які не в силах розв'язати самостійно.
Зарадити нормальному входженню в соціум такої молоді покликаний новий соціальний проект "Консолідація неурядових організацій та місцевих органів влади у Молдові та Україні для сприяння соціальній інтеграції випускників закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", презентація якого сьогодні відбулась 14 жовтня 2010 року в УКРІНФОРМі.
За словами керівника проекту Тетяни Галушко, цей амбітний трирічний проект виконуватиме в Україні та Молдові Міжнародна асоціація "Друзі дітей", а фінансуватиме Європейський Союз, який надасть грантів на 650 тисяч євро. Асоціація "Друзі дітей", зазначила керівник проекту, в Україні вже працює 13 років і завжди на перше місце ставить право кожної дитини мати свою сім'ю. "Новий проект надасть додаткову соціальну підтримку молодим людям, які після виходу з інтернату починають будувати самостійне життя. Проект має на меті сприяти соціальній інтеграції випускників інтернатів у рамках співробітництва державних і неурядових організацій", - наголосила Тетяна Галушко.
Як повідомила керівник дослідження проекту Наталія Романова, пілотний проект реалізуватиметься на території Київської області в інтернатних закладах м.Василькова, Володарського та Києво-Святошинського районів. "Партнерами цього проекту є Київський обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Міжнародний правозахисний центр "Ла Страда-Україна" та Ліга прийомних сімей у Києві. На місцях до проекту залучатимуться фахівці держсоцслужби, служби у справах дітей та управління освіти області", - зазначила Наталія Романова.
Для подальшої інформації, що стосується виконання проекту, прохання зв’язуватися:
Коментарі
Додати хочу однозначно одне: де поділися молодіжний центр праці м.Києва. Головна роль його в цьому сенсі життя, а не тих всіх перерахованих маріонеток. Як показує практика, вони нічого не зможуть винайти, а от біржа праці має колосальний досвід в цьому. І взагалі в Україні МОН цікавиться щодо профорієнтації випусників з інтернатів. ЧОГО і немає серед науковців. Хтось лише чекає на готове.