4 вересня 2008 в приміщенні Укрінформ відбувся круглий стіл на тему: "Чи готові українські медіа до внутрішніх та зовнішніх викликів? Оприлюднення результатів експертного опитування".
Організатори круглого столу: Фонд “Демократичні ініціативи”
Учасники:
Модератор: Ілько Кучерів – директор Фонду “Демократичні ініціативи”.
В липні 2008 року провів опитування журналістів стосовно їхньої оцінки сучасної політичної кризи в Україні та ситуації зі станом свободи слова. Усього було отримано 37 відповідей. Позиції журналістів щодо оцінки нинішньої кризи поділилися навпіл: одні оцінюють кризу як суспільно-політичну, інші вважають, що правомірно говорити лише про політичну кризу, але не про суспільну.
Більшість журналістів вважає, що певна частка вини за нинішню політичну кризу лежить на українських засобах масової інформації: у медіа практично не було глибокого аналізу причин політичної кризи; медіа самі стали частиною політичного конфлікту, бо належать власникам із різних політичних груп; медіа готові за гроші подавати будь-яку інформацію – немає значення, правдиву чи ні.
Більшість опитаних журналістів певні, що дострокові вибори Верховної Ради відбудуться. Так само як і дострокова відставка Юлії Тимошенко. Телеканалом, який найбільш об’єктивно висвітлював нинішню політичну кризу, був визнаний СТБ. Журналісти досить високо оцінили стан свободи слова в України – 6.64 за 10-бальною шкалою. На думку абсолютної більшості журналістів, у ЗМІ досить часто представлені різні точки зору – як влади, так і опозиції.Водночас жоден з опитаних журналістів не вважає, що свобода слова в Україні вже невідворотна. Переважає точка зору, що у свободи слова добрі перспективи, але певні вияви тиску є.
Найбільше загрожує свободі слова, на думку журналістів, тиск грошей та відсутність у журналістів власної позиції, продажність і „пофігізм”. Більшість опитаних журналістів згодилися з тим, що журналісти в Україні зі сторожових псів демократії поступово перетворюються на цуценят, що служать політикам.
Найбільш успішними політиками першої половини 2008 року журналісти назвали Юлію Тимошенко, Леоніда Черновецького та Арсенія Яценюка.
Найбільш неуспішним політиком першої половини 2008 року був визнаний Віктор Ющенко, далі йдуть Віктор Янукович та Юлія Тимошенко.
Детальніша інформація у контактах
Коментарі