bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Громадськість ініціює створення міжнародного переходу з Польщею
30.08.2010

Митний перехід буде, якщо працювати активніше. Так вважають українські та польські чиновники й громадські діячі. Саме вони розробляли дорожню карту побудови пункту перетину Кречів-Крилув на засіданні Транскордонного форуму, що пройшов у рамках фестивалю «Європейські Дні Добросусідства Кордон 835».

21-22 серпня на українсько-польському кордоні біля прикордонного знаку 835, що поряд з населеними пунктами Кречів та Крилув вже вдруге проходив фестиваль міжнародної співдружності. Результатом стало прийняте на Форумі звернення до керівництва обох країн, яке закликає обидві сторони пожвавити процес створення переходу в даному регіоні.

«Кількість прикордонних переходів на україно-польському кордоні в 10 разів менша, ніж на відповідному кордоні Польщі та Німеччини, - каже Борис Карпус голова правління МГО «Перспектива». – В межах України теж не все добре. Волинь віддала львів’янам ініціативу у розбудові кордонів. Адже на території сусідньої області буде незабаром побудовано три переходи. Цього сьогодні добиваємося й ми. Я маю десяток пропозицій щодо процесу створення переходу Кречів-Крилув від різних учасників засідання. Вони будуть розіслані представництвам української та польської влади усіх рівнів. Люблінське воєводство у своїй стратегії розвитку вже передбачило побудову переходу Кречів-Крилув до 2020 року. Проте і вони, і ми сподіваємося, що аж так довго чекати не доведеться.»

«Ми готові розробити техніко-економічне обгрунтування розвитку прикордонної інфраструктури та підготувати інвестиційний меморандум, - зазначив на пленарному засіданні Олександр Бабій, директор Регіонального центру інвестицій та розвитку. - В плані залучення фахівців до даного проекту я проблеми не бачу. Побудова переходу можлива.»

«Волинь львів’янам не поступається, - виправдовувався Андрiй Ломага, начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції облдержадміністрації. – Просто побудувати один перехід через річку Буг коштує стільки ж, скільки п’ять сухопутних переходів на кордоні з Польщею або ж двадцять на кордоні з Росією. Проте ми в цьому напрямку працюємо.»

«Для появи переходу багато зусиль було докладено міською владою Нововолинська та мною особисто, - каже Юрій Єлева, депутат Волинської обласної ради. - Адже облаштування переходу передбачено в Обласній програмі соціально-економічного розвитку та міській. Проте настав час перейти від слів до діла. Впевнений, що в наступному році будуть закладені кошти для робіт з облаштування території проведення фестивалю у Кречові та під’їзної дороги, яка скорочує шлях до цього місця майже на 20 кілометрів. Незабаром в Нововолинську також функціонуватиме Агенція регіонального розвитку. Ця інституція зможе залучати в регіон як бізнес-проекти, так і міжнародну технічну допомогу і гранти Євросоюзу. Я, як перший заступник нововолинського міського голови та депутат облради, ініціював звернення до наших колег з Любліна, щоб ми разом активізували роботу міжурядової комісії. Також я дав доручення, аби звернення Форуму та рішення обласної ради потрапило на стіл міжурядової комісії, засідання якої відбудеться в кінці жовтня у Харкові. Впевненний, що в цьому напрямі ми працюватимемо активніше. Адже перехід на україно-польському кордоні принесе користь насамперед нововолинцям та мешканцям району.»

Контакти

  • Борис Карпус
  • МГО ”Перспектива”
  • [email protected]
  • (03344) 335-13

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.