bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Козачата завершили літні табори
25.08.2010

19 серпня завершився літній таборовий сезон Дитячого козацького товариства Рівненщини. Протягом літа рівненські козачата спільно з обласними федераціями козацького бойового мистецтва «Спас» та бойового гопака провели три наметових табори. Десятиденні табори, які відбулися в липні та серпні, отримали фінансову підтримку Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження».

Завдяки цьому в них мали можливість відпочити та оздоровитися всього двісті дітей з малозабезпечених, багатодітних і неповних сімей. Програми обох таборів були однаковими і передбачали проведення занять з туризму, основ «Спасу» та Бойового Гопака, лекцій з історії України та козацтва, міфології, занять основ козацької медицини та здорового способу життя. Крім того, діти мали можливість познайомитися з народними рухливими іграми, проявити себе у конкурсах співів, театралізованих виступах, стрільбі з лука та пневматичної зброї. Хлопців учили робити луки, плести з лози, а дівчат – бісероплетінню. Типовий день розпочинався о сьомій ранку з ранкової руханки.

Далі – умивання, прибирання території, сніданок. Після сніданку, зазвичай, усі таборовики збирали дрова на наступну добу, або проводилося заняття з основ туризму, чи ремесел. Перед обідом проходили ігрові заняття, під час яких діти мали можливість показати свою спритність, силу та витривалість. По обіді – особистий час, відпочинок, або купання. Ближче до вечора проводилися заняття з основ українського рукопашу «Спас» та Бойового Гопака. А після вечері розпочиналася вечірня ватра, на якій проводилися різноманітні конкурси, розповідалося про історію нашого народу, вивчалися пісні.

Під кінець останнього в цьому сезоні табору, увечері 18 серпня, відбулося святкування Спаса – козацького свята захисту врожаю. В давнину казали: «Прийшов Спас – готуй шабельку про запас». Тому усе розпочалося розпалювання ватри біля якої співалися пісні, проводилися ігри: «Чий батько дужчий», «Віддай бо моє», «Зняти шапку», «Смалений вовк», бій на списах, перетягування палки, бій «Лава на лаву». По закінченню святкування найбільш підготовлені таборовики продемонстрували своє вміння ходити по розпеченому вугіллю. В результаті участі в таборах Дитячого козацького товариства Рівненщини більше двохсот дітей познайомилися з козацьким світоглядом, способом життя та системами виховання. Сподіваємося, що набуті ними знання, вміння та навички стануть їм у пригоді в подальшому житті.

Метою проекту «Рівненський намет - 2010», що здійснюється Дитячим козацьким товариством Рівненщини за підтримки Програми Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду “Відродження” є попередження бездоглядності та безпритульності не менше 200 дітей з малозабезпечених, неповних та багатодітних сімей віком від 10 до 17 років шляхом організації відпочинку та оздоровлення їх в двох освітньо-оздоровчих наметових таборах.

Детальніше про програму: www.irf.ua  

Контакти

  • Віктор Пражмовський
  • Дитяче козацьке товариство Рівненщини

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.