bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Найкращі практики фандрайзингу – в Кіровограді
07.11.2008

Більшість найкращих українських технологій та практик успішного залучення фінансових ресурсів для підтримки діяльності неурядових організацій були доставлені до Кіровограду. Це відбулось завдяки участі Творчого Об’єднання «ТОРО» в VIII міжнародному семінарі з фандрайзингу, що нещодавно проходив у місті Київ.

Неурядові організації, що служать суспільству та людям, надаючи їм допомогу та послуги, водночас часто стикаються з необхідністю пошуку необхідного ресурсного капіталу.

Мистецтво успішного пошуку та ефективного залучення цього капіталу і зветься фандрайзингом. Ресурси, що залучаються завдяки фандрайзингу (фінансові, матеріальні та нематеріальні) спрямовуються для здійснення суспільно-корисної діяльності. Більшість реально діючих місцевих організацій «живуть» за рахунок лише одного джерела фінансування, і таким джерелом стають переважно міжнародні донори. Зрозуміло, що за таких умов ці організації практично не здатні ефективно виконувати свою життєво важливу місію – захищати своїх членів та просувати їх інтереси, адже часто потрапляють у залежність від пріоритетів та побажань власних донорів. А значить здатність організацій громадянського суспільства до ефективної роботи великою мірою залежить саме від їх спроможності залучати фінансування з різних джерел. І тому доступні джерела для ОГС в Україні і стали предметом розгляду учасниками семінару з фандрайзингу.

Більш того, до його проведення були залучені фахівці міжнародного рівня та відповідно й досвіду. Так Кен Філіпс (Бостон, США), який має 45-ти річний досвід фандрайзера в різних країнах, ознайомив присутніх з критеріями, що визначають організаційну спроможність неурядової інституції до фандрайзингу. Ірина Меньшова (Москва, Росія) навчала представників НУО тому, як саме варто танцювати «Танго з донором» - семінар мав саме таку назву та передбачав надання допомоги учасникам в побудові, розвитку та підтримці стосунків із донором. Слід зазначити, що Творче Об єднання «ТОРО» стало єдиним учасником семінару з Кіровоградської області. Натомість, оскільки на семінарі було представлено найкращі технології ведення фандрайзингу українськими неурядовцями, було би не справедливо, якби інші організації Кіровоградщини не отримали доступу до найновішої та найактуальнішої інформації з фандрайзингу.

Саме тому ТО „ТОРО” запрошує кожну організацію, зацікавлену в підвищенні власної спроможності у веденні ефективної діяльності, орієнтованої на потреби громади, звертатися до фахівців ТО «ТОРО» за необхідними консультаціями.

Адже хто ще допоможе нам стати більш успішними окрім нас самих, кажуть в «ТОРО» .

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.