З 14 по 21 липня на порталі ГУРТ проводилось опитування на тему "Для ефективної діяльності мені найбільше бракує знань з ...". Не зважаючи на літню спеку, ми отримали 210 відповідей від читачів порталу.
Як і очікувалось, найбільше бракує українським ІГС компетенцій з залучення ресурсів та стратегування.
Майже 23% читачів зазначили, що для ефективної діяльності їм бракує знань з фандрейзингу.
Друге місце в рейтингу варіантів посідає варіант "Знання зі стратегічного планування" - 34 голоси.
Не вистачає навичок з управління проектами для 13% опитаних.
Окрім цього ми запитали думку експертів громадського сектору України:
Володимир Щербаченко, голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив, зазначив, що для здійснення ефективної діяльності організації бракує знань результативного менеджменту організаційної діяльності, важливою є можливість для організацій працювати на сталій основі, а також мати власне приміщення. Необхідним є отримання стабільного фінансування організацією, а не пошук грантів задля існування.
Руслан Краплич, директор Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду ”Відродження”, вважає, що інститутам громадянського суспільства бракує знань з мобілізації людей - волонтерів, працівників і директорів, вмінь залучати, мотивувати та розвивати.
ІГС не завжди мають знання, куди вони мають рухатись, знань стратегії та навичок "тактичного планування виконання дій і процесів". В більшості організацій громадянського суспільства не прописані ті процеси, що вони мають виконувати, що мають виконувати працівники та якого ефекту досягати.
Організаціям громадянського суспільства не вистачає вмінь і знань створювати інформаційні приводи, які б привертали увагу цільових груп до конкретних проблем.
І, безумовно, кожна організація має володіти не менше, ніж 5 інструментами залучення ресурсів.
Експерт проекту ЄС-ПРООН з питань захисту прав споживачів Наталія Бородачова коментує: «Для ефективної діяльності більш за все бракує авторитетної позиції державних органів та демократичної суспільної атмосфери. Але це, мабуть, зі сфери фантастики. Все інше, важливе для діяльності, - колеги, партнери, ідеї та бажання працювати.»
Максим Філяк, координатор проектів Західноукраїнського ресурсного центру, бачить недостатню згуртованість ІГС проблемою для збільшення ефективності. Організації мають створити спільну платформу або ж асоціацію, через яку вони зможуть лобіювати свої інтереси. Можливо, створення такої платформи має ініціювати держава.
Валерій Олійник, менеджер спільного проекту ПРООН і Міністерства закордонних справ Данії «Розвиток громадянського суспільства» відзначив, що вітчизняним організаціям бракує знань ефективного фандрейзингу та навичок ефективних комунікацій як з потенційними донорами, так і з широким колом громадськості. Організації не є достатньо відкритими, про них важко знайти інформацію в Інтернеті, веб-сторінки багатьох організацій вже давно не оновлювались. А це негативно впливає на довіру громадськості до цих організацій.
На думку пана Валерія, дуже часто представники ІГС не володіють достатнім для спілкування та співпраці з іноземними донорами рівнем знання англійської мови.
Доречі...
Під час Національних консультацій з ефективності ІГС ми запитали 125 учасників консультацій, які сфери компетентності ІГС потребують пріоритетного розвитку для зростання їх ефективності, і отримали такі відповіді:
У дискусіях, які ведуться користувачами на порталі ГУРТ, часто можна зустріти досить неоднозначні оцінки представників громадського сектору, з яких складається колективний образ "будівельника громадянського суспільства", який часто не визнає своєї неефективності, непрозорості, вимагаючи цих характеристик у тієї ж влади чи бізнесу.
А що Ви думаєте з цього приводу?
Читайте наші дослідження і стежте за новинами ГУРТа!
Опитування тривало з 14 по 21 липня на порталі ГУРТ. З результатами інших опитувань ГУРТа можна ознайомитись за цими посиланнями:
Дякуємо усім за участь в опитуванні!
УВАГА
На порталі ГУРТ стартує нове голосування "Які працівники донорських організацій в Україні є найменш компетентними?"
Долучайтесь та голосуйте!
Коментарі
Як говорили мені у школі "ініціатива наказуєма"!
Ось, дані особи (Валерій Олійник, Володимир Щербаченко, Максим Філяк, Наталія Бородачова, Руслан Краплич), - на мою думку обєднавшись маєте змогу взяти на себе ініціативу!
Ви добре орієнтуєтеся чого бракує, а отже і знаєте як це виправити...