З 8 по 14 липня на порталі ГУРТ тривало опитування на тему "Якою є справедлива місячна оплата праці керівника професійної НГО в Україні?". 354 дали свою відповідь на це запитання. Презентуємо Вам результати дослідження.
Більшість (115 голосів) читачів порталу ГУРТ вважають, що керівники організацій заслуговують в місяць на 4000 - 8000 гривень.
80 учасників голосування пропонують заробітня плату розміром в 8000 - 12000 гривень.
Третє місце за кількістю голосів займає діапазон в 2000 - 4000 гривень - 66 голосів.
49 голосів було віддано варіанту відповіді "12000 і більше". Мабуть, це голосували самі керівники організацій.
Тільки 15 учасників опитування вважають, що керівник має отримувати 2000 гривень і менше.
Було дуже приємно побачити, що в громадському секторі є справжні альтруїсти, готові працювати керівником організації на волонтерських засадах - 29 учасників вважають, що це має бути волонтерська праця.
Наталя Бордун, керівник програми УКУ “Управління неприбутковими організаціями”, вважає, що керівник НГО має бути близьким до громади, тому заробітня плата керівників професійних громадських організацій не має знайно відрізнятись від середньостатистичної менеджерської зарплати. Наприклад для Львова вона може становити 3000-4000 гривень. Для Києва це може бути зовсім інший рівень доходу.
Антоніна Прудко, менеджер програм з організаційного розвитку і радник з питань права Проекту "Об'єднуємося заради реформ" схиляється до думки, що зарплата керівника професійної НГО може бути різною залежно від регіону чи області. Тому для регіональної організації керівник буде коштувати до $500. Для Києва - від $500 і більше. Інколи це може бути й волонтерська праця, якщо людина на посаді керівника є самодостатньою і не потребує грошової винагороди.
Аналізуючи ці дані, редакція порталу ГУРТ вирішила поцікавитись оплатою праці керівників в іншій сфері, яка виконує суспільно важливу функцію і вимагає добрих компетенцій управління людьми. Ми обрали оборонну сферу. Згідно з інформацією Міноборони "з 1 жовтня 2010 року передбачається збільшити посадові оклади військовослужбовців до рівня посадових окладів державних службовців, тобто на 55%. Міноборони вже підготувало відповідні пропозиції й передало їх на розгляд Кабінету міністрів.
Таким чином, у випадку підтримки Кабміном цих пропозицій з жовтня рівень грошового забезпечення командира взводу (лейтенанта) буде становити майже 2 600 гривень (на сьогодні - 1 670 гривень), командира роти (капітана) - приблизно 3 300 гривень (зараз - 2 216 гривень), командира батальйону (підполковника) - близько 3 700 гривень (зараз - 2 466 гривень) і командира бригади (полковника) - майже 4 650 гривень (зараз - 3 100 гривень)".
Чисельність взводу в більшості армій світу — 10-36 військовослужбовців, в залежності від країни, роду військ і функціонального призначення. Щоб керувати і координувати роботу такої кількості людей, потрібні добрі управлінські навички. Можна сперечатись про управлінську якість в нашій армії. Однак з таким самим успіхом можна поставити під сумнів і управлінську ефективність керівників українських НГО.
А що Ви думаєте з цього приводу?
Читайте наші дослідження і стежте за новинами ГУРТа!
Опитування тривало з 8 по 14 липня на порталі ГУРТ. З результатими інших опитувань ГУРТа можна ознайомитись зи цими посиланнями:
Дякуємо усім за участь в опитуванні!
УВАГА!
На порталі ГУРТ стартує нове голосування, яке було ініційоване програмою УКУ “Управління неприбутковими організаціями” після проведення Перших національних консультацій з ефективності ІГС.
Тема новго опитування: "Для ефективної діяльності мені найбільше бракує знань з:"
Голосуйте!
Коментарі
Скажіть будь ласка як відбувається оплата праці керівникам НГО, адже при створенні НГО бюджет організації пустий. Звідки брати гроші на оплату праці керівнику і іншим постійним працівникам НГО і як це фіксувати у трудовій? Маю на увазі на постійній основі, а не під час реалізації конкретного проекту. Дякую.